Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Vyriausiasis JAV ir NATO pajėgų Europoje vadas gen. C. M. Scaparrotti: „JAV toliau siųs rotacines pajėgas dalyvauti bendrose pratybose Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse“

2017.03.16
image

Vaizdo medžiaga (aut. J. eil. Lukas Tamošiūnas, KAM)

 

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad taika Baltijos šalyse, jų saugumas ir stabilumas rūpi daugeliui žmonių visame pasaulyje. JAV įsipareigojimai NATO aljansui išlieka tvirti, o mūsų kariai stovi petys į petį su jumis ir kitais sąjungininkais. JAV toliau siųs rotacines pajėgas dalyvauti bendrose pratybose Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse“, – sakė kovo 16 d. Lietuvoje su pirmuoju oficialiu vizitu lankęsis Jungtinių Amerikos Valstijų generolas Curtisas M. Scaparrotti (Curtis M. Scaparrotti) – JAV pajėgų Europoje vadas (angl. Commander of US European Command, EUCOM) ir Vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas (angl. Supreme Allied Commander Europe, SACEUR).

 

Gen. C. M. Scaparrotti pranešė, kad šiais metais Lietuvoje rotacijos būdu treniruosis Minesotos Nacionalinės gvardijos kariai, kurie dalyvaus pratybose „Kardo kirtis“, ir 173-osios oro desanto brigados kariai.

 

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas susitikime su JAV generolu aptarė saugumo situaciją regione, tolesnius JAV ir NATO planus dėl atgrasymo ir gynybos stiprinimo regione, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kovinio rengimo ir panaudojimo klausimus.

 

„Nuolatinis JAV karinių pajėgų ir technikos buvimas, kartu su NATO priešakinių pajėgų batalionų dislokavimu Baltijos šalyse yra nepakeičiama atgrasymo priemonė“, – susitikimo metu sakė ministras R. Karoblis.

 

Pasak kariuomenės vado gen. ltn. J. V. Žuko, nuolatinis JAV pajėgų buvimas ne tik sustiprina Aljanso priešakines pajėgas, bet ir prisideda prie šalies saugumo, o bendros treniruotės kariams teikia didelę profesinę naudą ir tobulėjimą. „Susitikimo metu išreiškiau lūkestį, kad JAV karius matysime Lietuvoje tiek artėjančių Rusijos ir Baltarusijos pratybų „Zapad 2017“ metu, tiek ir po jų“, – sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

 

Lietuvos krašto apsaugos sistemos vadovybė dėkojo JAV generolui už labai greitą sąjungininkų reagavimą į 2014 m. kilusią agresiją Ukrainoje ir nedelsiant priėmė sprendimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti rotacines pajėgas ir karinę techniką.

 

Daug dėmesio susitikimų metu buvo skirta ir dvišalio bei daugiašalio karinio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir JAV klausimams.

 

Generolas C. M. Scaparrotti Vilniuje taip pat susitiko su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Sauliumi Skverneliu.

 

Apie JAV rotacines pajėgas ir NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje:

 

JAV kariai Lietuvoje kartu su mūsų šalies kariais treniruojasi kaip dalis JAV operacijos „Atlantic Resolve“ Baltijos šalyse ir Rytų Europoje. Šią operaciją JAV pradėjo 2014 m. pavasarį, reaguodamos į pasikeitusią saugumo situaciją po aktyvių karinių Rusijos veiksmų Ukrainoje ir siekdamos stiprinti saugumo priemones rytiniame Aljanso flange ir taip pademonstruoti paramą Baltijos šalims. Šiuo metu Lietuvoje dislokuoti per 120 JAV karių iš Sausumos pajėgų 4-osios divizijos 3-osios brigados 68-ojo sunkiojo pėstininkų pulko 1-ojo bataliono.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota NATO viršūnių susitikime Varšuvoje pernai liepą priimtu sprendimu, reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos aktyvius veiksmus Ukrainoje. NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje šiais metais tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, kitąmet – ir Kroatijos bei Prancūzijos kariai. Iš viso apie 1 200 karių. Lietuvoje (Rukloje) dislokuotai bataliono kovinei grupei vadovauja Vokietija. Tokios kovinės grupės, siekiant stiprinti sąjungininkų buvimą rytiniame aljanso flange, nuo metų pradžios dislokuojamos ir Estijoje, Latvijoje bei Lenkijoje.

 

Apie gen. C. M. Scaparrotti:

 

Generolas C. M. Scaparrotti, kaip JAV pajėgų Europoje vadas, yra atsakingas už šių pajėgų parengtį plataus spektro karinėms misijoms ir pratyboms drauge su sąjungininkais ir partneriais Europoje, kad apsaugoti JAV nacionalinius ir remti Europos interesus. Šioms pajėgoms jis vadovauja per Vokietijoje (Štutgarte) esančią JAV pajėgų Europoje vadavietę (angl. US European Command, EUCOM).

 

Kaip vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas, gen. C. M. Scaparrotti, per Belgijoje (Monse) dislokuotą Vyriausiąjį sąjungininkų pajėgų Europoje štabą (angl. Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE), vadovauja visoms NATO strateginio lygmens operacijoms ir pratyboms Europoje bei nustato strateginę karinę kryptį pagal NATO vadovavimo struktūrą pavaldiems vadams.

 

Nuotraukų autorė - Giedrė Maksimovicz (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media