Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Kibernetinio saugumo būklė Lietuvoje pernai žymiai gerėjo, bet prognozuojama daugiau tikslingų kibernetinių išpuolių

2018.03.22
image

Vaizdo medžiaga iš spaudos konferencijos (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

Lietuvos kibernetinio saugumo būklė 2017 m. gerėjo, tačiau daugėjo ir kibernetinių incidentų, rodo Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos parengta Lietuvos nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaita. Prognozuojama, jog šiais metais tikslingų kibernetinių atakų tik daugės.

 

Svarbiausiais atakų taikiniais ir toliau liks energetikos, užsienio reikalų ir saugumo politikos, finansų ir teisėkūros sektoriai, didės technologinių procesų žvalgyba ir daugės atakų, kurioms bus naudojami duomenis šifruojantys ir išpirkos reikalaujantys virusai.

 

Tačiau krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžia, jog per 2017 kibernetinio saugumo srityje įvyko didžiulis postūmis – įgyvendinta kibernetinio saugumo funkcijų konsolidacija. „Šiandien visos kibernetinio saugumo funkcijos veikia vieno langelio principu – tai suteikia daugiau aiškumo visiems subjektams. Funkcijų konsolidavimas taip pat ženkliai sustiprino mūsų pajėgumus, ir dėl to mes sugebame aptikti daugiau kiberincidentų, greičiau į juos reaguoti ir užkardyti jų galimą žalingą poveikį“, - sako R. Karoblis.

 

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza teigia, jog kibernetinis saugumas Lietuvoje pagerėjo ir dėl išaugusio organizacinius ir techninius reikalavimus įgyvendinusiųjų organizacijų skaičiaus bei padidėjusio dėmesio kibernetiniam saugumui apskritai. Pasak jo, pažeidžiamumus gali sumažinti tiek spartesnis kibernetinio saugumo reikalavimų įgyvendinimas, tiek darbuotojų kompetencijų kėlimas ir adekvatus išteklių planavimas.

 

Pasak NKSC direktoriaus dr. Ryčio Rainio, sustiprinti NKSC pajėgumai leido užfiksuoti daugiau žalingos programinės įrangos veiklos kibernetinėje erdvėje, kuri kitomis priemonėmis neaptinkama. Per 2017 m. bendras Lietuvoje tirtų incidentų skaičius – 55 tūkst., iš kurių daugiau nei 500 įvardijami kaip didelės ir vidutinės reikšmės incidentai. NKSC vertinimu, Lietuvoje vykdomų kibernetinių atakų grėsmės lygis – vidutinis, tačiau techniškai sudėtingų, tęstinių ir tikslingai nukreiptų kibernetinių atakų skaičius auga.

 

Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, didėja interneto svetainių turinio valdymo programų pažeidžiamumas. Tą liudija ir Lietuvos viešojo sektoriaus interneto svetainių saugumo statistika – labai lengva arba lengva įsilaužti į 75 proc. svetainių (2016 m. – 52 proc.). Siekiant sumažinti pažeidžiamumą šioje srityje, reikalingi operatyvūs technologiniai sprendimai ir reguliarus programinės įrangos atnaujinimas.

 

Kibernetinio saugumo būklės ataskaitoje pažymima, kad individualių asmenų ir organizacijų darbuotojų patiklumas, žinių ir dėmesio trūkumas tebėra viena pagrindinių kibernetinio saugumo spragų, o ateityje daugės tikslingai vykdomų ir socialinės inžinerijos metodai paremtų kibernetinių atakų.

 

Krašto apsaugos ministerija šiemet toliau stiprins ir vystys valstybės kibernetinio saugumo pajėgumus bei kompetencijas, tobulins su kibernetiniu saugumu susijusius teisės aktus ir jų įgyvendinimą, taip pat iki pavasario planuojama parengti Kibernetinio saugumo strategiją.

 

Giedrės Maksimovicz (KAM) nuotraukos

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media