Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Krašto apsaugos ministras aptarė JAV paramą stiprinant saugumą regione

2018.03.22
image

Kovo 21 d. krašto apsaugos sistemos vadovybė, susitikusi su Lietuvoje besilankančiu specialiuoju Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento padėjėju ir direktoriumi Europai ir Rusijai Nacionalinėje saugumo taryboje dr. Richard Hooker, aptarė artėjantį Jungtinių Amerikos Valstijų ir trijų Baltijos valstybių prezidentų susitikimą, JAV paramą stiprinant saugumą regione ir Lietuvos pastangas stiprinti savo pajėgumus. Taip pat buvo diskutuojama ir apie saugumo didinimą tarptautinėje arenoje.

 

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis padėkojo dr. R. Hooker ir pabrėžė Jungtinių Amerikos Valstijų paramos svarbą vystant mūsų gynybinius pajėgumus. „JAV yra nepakeičiamas mūsų saugumo garantas. Nepertraukiamas JAV buvimas regione – nepakeičiamas elementas siekiant užtikrinti mūsų saugumą“, – sakė ministras R. Karoblis.

 

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė bei pagrindinė mūsų saugumą užtikrinanti sąjungininkė. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą.

 

Iškart po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje 2014 m., Baltijos šalyse ir Rytų Europoje JAV dislokavo po sausumos pajėgų kuopą. Šie padaliniai, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos Rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. Atlantic Resolve), rotacijų principu čia treniravosi iki pat praėjusių metų rugsėjo.

 

Nuo 2017 m. JAV prisidėjo prie NATO priešakinių pajėgų Baltijos šalyse ir Lenkijoje formavimo skirdama bataliono dydžio kovinę grupę į Lenkiją.

 

JAV remia oro gynybos pajėgumų stiprinimą regione, imasi lyderystės ir aktyviai dalyvauja organizuojant įvairias karines pratybas Baltijos šalyse, skiria pajėgumus į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

 

Nuotraukos aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media