Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2018-03)

Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2018 02 26 – 2018 03 04
2018.03.05
img

Vasario 26 – kovo 4 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai keturis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Dar viena dezinformacinė ataka: šį kartą objektas – Lietuvos parama Ukrainai
2018.03.05

Lietuvos parama Ukrainai tapo dar vienos dezinformacinės atakos objektu: savaitgalį internete rusų ir ukrainiečių kalbomis paskleista melaginga naujiena, neva krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, dalyvaudamas Lietuvos ir JAV gynybos įmonių forume Vilniuje, pripažino Krymo priklausomybę Rusijai.

null
Ministras R. Karoblis: „Šiaurės šalys yra ne tik pavyzdys Lietuvai, bet ir patikimos sąjungininkės“
2018.03.05
img

„Šiaurės šalis ir Lietuvą sieja ilgas ir itin glaudus bendradarbiavimas, jos yra ne tik pavyzdys Lietuvai, bet ir patikimos sąjungininkės regione,“ – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikime kovo 5 d. su Šiaurės tarybos konservatorių grupės delegacija, atvykusia į Krašto apsaugos ministeriją aptarti Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo ir regiono saugumo klausimus.

null
R. Karoblis dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime Briuselyje
2018.03.05
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kovo 6 d. Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys bus skiriamas ES nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) gynybos srityje projektams ir pasiektos pažangos įvertinimui. Atskiros sesijos metu ES gynybos ministrai susitiks su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir aptars ES-NATO bendradarbiavimo klausimus.

null
Lietuvoje lankysis Vokietijos kariuomenės vadas generolas Volkeris Wiekeris
2018.03.05
img

Kovo 7 d. vienos dienos vizito į Lietuvą atvyks Vokietijos kariuomenės vadas generolas Volkeris Wiekeris (Volker Wieker). Planuojama, Vilniuje aptarti regiono saugumo situacijos ir karinio bendradarbiavimo klausimų generolas susitiks su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite, krašto apsaugos viceministru Vytautu Umbrasu ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku. Prezidentūroje Vokietijos kariuomenės vadui bus įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius. Vėliau svečias vyks į Ruklą, kur susitiks su Vokietijos vadovaujamos priešakinių NATO pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe ir kariais.

null
Karo technikos eksponatai iš Vilniaus perkeliami į Kauno tvirtovės VI fortą
2018.03.04
img

Iki šiol Vilniuje veikęs Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius persikelia į Kauno tvirtovės VI fortą. Planuojama, kad karo technikos eksponatus atsinaujinusioje erdvėje lankytojai galės apžiūrėti nuo 2019 metų.

null
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras įspėja: daugėja melagingų el. laiškų su prašymu atlikti finansines operacijas
2018.03.02
img

Nacionalinio kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) įspėja, kad pastaruoju metu itin padaugėjo siunčiamų melagingų „direktoriaus laiškų“, kuriuose imituojamas atsakingas pareigas įstaigoje užimantis asmuo, kurio vardu laišką gavusių specialistų prašoma atlikti finansines operacijas.

null
Akredituotas naujasis Bangladešo gynybos atašė
2018.03.02
img

Kovo 2 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko naujojo Bangladešo gynybos atašė Lietuvai brigados generolo (oro pajėgų komandoro) S. M. Shahnewaz akreditacijos ceremonija. Renginyje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
Krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas: „Technologinių inovacijų pobūdis šiandien pozicionuoja Lietuvą kaip konkurentą ir bendradarbį karinių technologijų srityje”
2018.03.01
img

Viceministro G. Jeglinsko kalba

 Kovo 1 dieną Vilniuje surengtame Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos gynybos forume krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas ir Krašto apsaugos ministerijos atstovai gynybos pramonės įmonių atstovams iš JAV ir Lietuvos pristatė svarbiausius Krašto apsaugos ministerijos prioritetus ir vykdomus Lietuvos kariuomenės įsigijimus. Viceministras ypatingą dėmesį skyrė Lietuvos bendradarbiavimui su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media