Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 23
25 29

 

 

TARPTAUTINĖS MISIJOS

2013 m. rugpjūčio-gruodžio mėn. Lietuvos kariai nuo piratų išpuolių saugojo humanitarines siuntas į Somalį gabenantį Pasaulio maisto programos laivą

2013 m. rugpjūčio-gruodžio mėn. 16 Lietuvos kariuomenės pėstininkų dalyvavo Europos Sąjungos vadovaujamoje kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje ATALANTA prie Somalio krantų – nuo piratų išpuolių saugodami humanitarines siuntas į Somalį gabenantį Pasaulio maisto programos laivą.

 

Dauguma grupės karių buvo iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, grupei vadovavo kapitonas Aivaras Pliatkus.

 

Iš viso 26
 

Iškilmingai sutikti Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą užbaigę kariai. Aut. A.Pliadis

Rugsėjo 20 d. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos Vilniuje vyko Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą užbaigusių karių (PAG-17) sutikimo ir apdovanojimo ceremonija. Šiuo renginiu buvo oficialiai pažymėta aštuonerius metus trukusios Lietuvos didžiausios ir pirmosios savarankiškos tarptautinės misijos pabaiga.

Iš viso 50
 

Iš ES mokymo misijos Malyje grįžo pirmieji Leituvos kariniai instruktoriai

Iš viso 20
 

Rugsėjo 16 d. sutikti iš misijos Afganistane grįžę Lietuvos kariai

Rugsėjo 16 d. Vilniuje ir Šiauliuose sutikti ir apdovanoti iš misijos Afganistane grįžę Lietuvos kariai, tarnavę Lietuvos Respublikos Specialiosios misijos vadovo apsaugos ir Afganistano sraigtasparnių pilotus rengusių grupėse. Sėkmingai misiją atlikusiems kariams įteikti medaliai už „Už tarptautines operacijas“, vadovybės padėkos raštai. Nuotr. aut. Alfredas Pliadis

Iš viso 23
 

2013 m. rugsėjo 12 d. į Lietuvą atvyko paskutinė grupė karių, baigusių misiją Afganistano Goro provincijoje Nuotr. aut. Ieva Budzeikaitė

Iš viso 18
 

Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko vizitas Afganistane, 2013 rugpjūtis. Nuotr. srž. A.Matuzo

Rugpjūčio 25 dieną Čagčarane krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Goro provincijos gubernatorius Sayedas Anwaras Rahmati pasirašė oficialų Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos perdavimo Afganistano nacionalinei armijai dokumentą.

PAG stovykloje vykusioje ceremonijoje kariai nuleido kartu su paskutine PAG grupe tarnavusių šalių – Lietuvos, Gruzijos, JAV ir Ukrainos – valstybines vėliavas.

Iš viso 34
 

FOTOREPORTAŽAS: JAV transportiniais lėktuvais „C-17“ iš Goro provincijos gabenama Lietuvos karinė technika ir įrangos

Rugpjūčio 10 d. iš Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos Čagčarane išgabenta PAG karinė technika ir įranga. JAV kariuomenės strateginiu transportiniu lėktuvu „C-17" išskraidintas karinis krovinys - medicininės evakuacijos, kuro transportavimo, remonto ir transportinis sunkvežimiai „MB Unimog", šarvuoti visureigiai HMMWV ir kita stovyklos veikloje neplanuojama naudoti įranga. Pirmiausia krovinys transportuotas į tarpinį logistinį ISAF tašką Kabule, o iš ten vėliau - į Lietuvą.

Nuotr. aut. - PAG-17 viešųjų ryšių karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis.

Iš viso 14
 

Fotoreportažas: Lietuvos karinių instruktorių kasdienybė rengiant Malio kariuomenę

Nuo šių metų pavasario du Lietuvos kariniai instruktoriai kartu su Suomijos ir Švedijos instruktoriais dalyvauja ES mokymo misijoje Malyje (angl. EU Training Mission Mali), kur rengia Malio karius. 

ES mokymo misija – pirmoji Lietuvos karių misija Afrikos žemyne.Tai taip pat ir pirmas kartas, kai Lietuvos kariai dalyvauja bendrame Šiaurės ir Baltijos šalių kariniame junginyje.

Koulikoro mokymo centre daugiau nei 20 Europos šalių karių pastangomis vienu metu yra ruošiama apie 700 Malio karių, kurie, baigę kursus, bus paskirstomi į tarnybos vietas kituose Malio regionuose. Pirmieji ES mokymo misijos paruošti Malio kariai buvo dislokuoti šiaurinėje šalies dalyje, kur vis dar vyksta ir kariniai veiksmai su sukilėliais.

Pratybas organizuojant už mokymo centro teritorijos ribų, dažniausiai rengiami taktikos užsiėmimai.   Čia vietos kariai mokosi individualios ir padalinio sudėties taktikos ypatumų, šaudybos ir kovinės savigynos pagrindų.

Iš viso 20
 

Afganistano pajėgų operacijos Čagčarano rajone metu nukauta grupė sukilėlių

Birželio 22–24 dienomis Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos (ANSP), remiamos Lietuvos Karinių patarėjų grupės (KPG-3) ir Provincijos atkūrimo grupės (PAG-17) karių, vykdė bendrą saugumo užtikrinimo operaciją Čagčarano rajono šiaurinėje dalyje: Sare Galmin ir Kale Seyak apylinkėse. Operacijos metu, kurioje dalyvavo daugiau nei 150 Afganistano nacionalinės armijos karių ir beveik 100 policijos pareigūnų, buvo nukauta 17 sukilėlių. ANSP gretose buvo lengvai sužeistas vienas karys ir du policijos pareigūnai. Atsitiktinių civilinių aukų ir žalos išvengta. Lietuvos kariai nenukentėjo.

 

KPG-3 karių nuotraukos

Iš viso 19
 

Kovo 21 d. Čagčarane vyko iškilminga naujųjų metų sutikimo šventė, kurios metu bendruomenė sutiko 1392 – uosius metus. Nuotr. vyr.ltn. Indrė Sejonienė

Iš viso 19
 
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media