Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Krašto apsaugos ministrės kalba, pasakyta Kariuomenės dienos proga

2010.11.23

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Prezidente,
Seimo Pirmininke, Ministre Pirmininke, kariuomenės vade, gerbiami generolai,
brangūs Lietuvos kariai, šventės svečiai,


Ši diena - vienintelė per metus, kuomet stabtelim nusilenkti kariams. Tiems žmonėms, kurie neskaičiuodami nei tarnybos valandų, nei savo jėgų, atiduoda visą save. Jie kariuomenę veda į priekį, jie rengiasi savo šalies gynybai, jų dėka Lietuva turi patikimo ir profesionalaus draugo vardą.

Aš, kaip krašto apsaugos ministrė, žaviuosi Lietuvos kariuomene. Nepaisant sunkumų ar sunkmečių, per 20 atkurtos nepriklausomybės metų iš pelenų atkurta Lietuvos kariuomenė šiandien lygioje gretoje su NATO šalių senbuvėmis. Mūsų karių profesionalumas ir atsidavimas yra labai vertinamas, - ar tai būtų NATO operacija Afganistane, ar tai būtų budėjimas NATO greitojo reagavimo pajėgose, ar tai būtų bendros pratybos, - kurių pastaruoju metu planuojama vis daugiau.

Tačiau taip pat šiandien turiu gerą progą priminti ir pasakyti, - yra nepaprastai svarbu, kad kariuomenė turėtų užnugarį. Lietuva privalo turėti pakankamai žmonių, kurie žinotų, kaip reiktų ginti šalį. Ir tai ne tik karinės žinios ir praktiniai įgūdžiai ginti valstybę ginklu. Dar svarbiau yra piliečių valia ir pasiryžimas kovoti už Tėvynės laisvę.

Šiandien švenčiame, bet tuo pačiu esame darbingai nusiteikę. Tikiu, kad esame svarbių kokybinių pokyčių išvakarėse. Tikiu, kad jau gretai Seimas priims naująjį karo prievolės įstatymą ir taip atsakys į klausimą, - kaip mes užtikrinsim pakankamą tinkamai parengtų jaunuolių skaičių.

Tikiu, kad savanoriškas apsisprendimas atlikti pareigą Tėvynei, - yra Lietuvos kelias. Tikiu, kad Lietuvoje yra pakankamai žmonių, kurie mato prasmę ateiti mokytis karinės abėcėlės, tikiu, kad Lietuvoje yra pakankamai žmonių, kurie žino, ką reiškia pareiga ir ištikimybė savo šaliai.

Sveikindama Jus, mieli kariai, dėkoju, kad pasirinkote kario kelią, dėkoju Jūsų artimiesiems už supratimą ir palaikymą. Su švente!

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media