Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2
6 8 9 10 11
12 14 18
21
26 29

 

 

Pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" scenarijus

Demokratinės valstybės Samoros Sapalijos regiono etninė gyventojų dauguma įkuria judėjimą už nepriklausomybę. Šalyje prasideda pilietiniai neramumai, savižudžių išpuoliai. Samoros vyriausybė paskelbia nepaprastąją padėtį ir įveda komendanto valandas.

 

Trys kaimyninės šalys Brasana, Matau ir Pinges išreiškia susirūpinimą dėl situacija Samoroje ir ragina šalis ieškoti taikaus sprendimo. JT Saugumo Taryba (JT) paskelbia rezoliucijas, kuriomis pasmerkiamas s smurto protrūkis Sapalijoje ir paskelbiamas ginklų embargas Samorai. Taip pat sankcionuojama JT stebėjimo misija. Europos Sąjunga (ES) paskelbia susirūpinimą dėl dujotiekio Samoroje, kuriuo tiekiama didžioji dalis ES reikalingų gamtinių dujų iš šalies Bigor, saugumo.

 

Įvykių Samoroje metu trijose Avalonijos regiono šalyse (Matau, Brasana ir Pinges) suplanuotos NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybos „Nothern Light" (liet. „Šiaurės pašvaistė"). Kita kaimyninė šalis Bigor, atsižvelgdama į neramumus, Samoros pasienyje dislokuoja brigados dydžio karinį vienetą kovinėje parengtyje. NATO nusprendžia pradėti vykdyti planuotas taikos palaikymo pratybas Avalonijos regione ir į Brasana, Matau bei Pinges įvedama iki brigados dydžio kariniai vienetai.

 

Gegužės 31 d. pratybų dalyviai susidūrė su pirmaisiais sunkumais: atvykus sąjungininkų pajėgoms Klaipėdos jūrų uoste sutriko elektros tiekimas; Brasana, Matau ir Pinges šalių pasieniuose susitelkė pabėgėliai iš Samoros; Bigor šalis paskelbė ketinanti sustabdyti dujų tiekimą, nes Sapalijos kovotojai prieš 10 dienų susprogdino dujų vamzdį, nutiestą per Samorą. Šiuo vamzdžiu Bigor eksportavo dujas Matau ir kitos ES šalims.

 

Lietuvos teritorijoje pagal išgalvotą pratybų scenarijų buvo priimta apie 2000 karių, sunkiosios ir ratinės technikos, beveik 60 tankų. Pasirengta priimti dar vieną brigadą. Taip pat iš kaimyninės šalies, atsidūriusios ties pilietinio karo slenksčiu, priimta daugiau nei 1000 pabėgėlių ir pasirengta priimti iki 3000 prieglobsčio prašančiųjų nuo smurto protrūkio savo šalyje.

 

Pratybų metu buvo įvedami nauji įvykiai siekiant nustatyti esamus trūkumus, išsiaiškinti infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis ir didinti sąveikumą. Pvz.: dingsta elektra, nutraukiamas dujų tiekimas dėl sprogimo, užblokuojami keliai, geležinkelio avarija, nuo Molotovo kokteilio užsiliepsnojančios transporto priemonės, lėktuvas nuslysta nuo nusileidimo tako ir daugelis kitų.

 

Informacija atnaujinta 2010.06.04
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media