Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Edukacinės programos

Edukacinė programa „Pajusk Žalgirio mūšio dvasią" (6-12 klasių mokiniams)

 

Edukacinės programos „Pajusk Žalgirio mūšio dvasią" tikslas - atkurti 1410 m. liepos 15 d. kautynių, vykusių tarp Kryžiuočių ordino ir jungtinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei Lenkijos Karalystės kariuomenės, vaizdą. Mūšio inscenizacija vyksta Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Programoje turi dalyvauti ne mažiau kaip 150 mokinių. Dalyvių sudėtis: Ordino didysis magistras Ulrichas fon Jungingenas, Ordino maršalas Frydrichas fon Valenrodas, Ordino didysis komtūras Konradas Lichtenšteinas, Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas, Lenkijos karalius Jogaila, Jogailos brolis kunigaikštis Lengvenis, 2 heroldai (pasiuntiniai), 14 vėliavininkų, 55 kryžiuočių kariuomenės kariai, 75 LDK ir Lenkijos kariuomenės kariai.


Paskelbus mūšio pradžią, prasideda kautynės. Pirmoji atakuoja lietuvių kariuomenė. Ji puola Ordino maršalo Frydricho fon Valenrodo kryžiuočius, vėliau Lenkijos kariuomenė užpuola Ordino didžiojo komtūro Konrado Lichtenšteino dalinius. Lietuvių atsitraukimo manevras, Lichtenšteino ir Valenrodo pulkų ataka prieš Lenkijos kariuomenę ir LDK Smolensko pulkus, Ordino magistro rezervo kova bei šaunus LDK kariuomenės manevras - ji sugrįžta į mūšio lauką ir smogia kryžiuočiams iš šono bei užnugario. Įvyksta finalinė scena - galutinis kryžiuočių sutriuškinimas. Mūšio pabaigoje visi kautynių dalyviai susirenka prie Jogailos ir Vytauto ir sveikina pergalės proga. Mūšio inscenizacijos trukmė - 30 min.


Prieš mūšio inscenizaciją būtinos konsultacijos ir repeticijos. Muziejaus darbuotojai turi galimybę atvykti tik į Kauno miesto mokyklas. Mokytojus ir mokinius jie supažindina su Žalgirio mūšio schema ir eiga, suskirsto į skirtingoms kariuomenėms atstovaujančias grupes (pulkus) ir repeticijos metu apmoko paprasčiausių kovos būdų, kautynių dalyvius aprūpina mūšio inscenizacijos rekvizitu: apranga, kariuomenių vėliavomis, kalavijais ir kt.

Dėl edukacinės programos skambinti tel. (8 37) 32 09 39.
 

 

   

 

Edukacinė programa „Kelyje į Žalgirį. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė XIV a. viduryje-XV a. pradžioje" (9-12 klasių mokiniams)
  
 LDK karys XIV a. pabaigoje Žalgirio mūšis - vienas svarbiausių įvykių viduramžiais, po kurio įvyko lemiamas posūkis istoriniame procese,

pasikeitė iki tol buvę santykiai tarp rytų ir centrinės Europos valstybių. Šios kautynės užbaigė ilgą viduramžių kryžiaus karų epochą. Žalgirio mūšio pergalė reikšminga net ir po 600 metų. Svarbiausią vaidmenį šiame mūšyje atliko sąjungininkų kariuomenė. Kokia buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė XIV a. viduryje-XV a. pradžioje, kad sugebėjo pasiekti tokių įspūdingų pergalių? Kaip ji atrodė to laikotarpio Europos valstybių kariniame kontekste? Programos metu ir pabandysime atsakyti į šiuos klausimus. Programos autorė Danutė Gruzdienė, Vytauto Didžiojo karo muziejaus LDK karybos istorijos skyriaus vyriausioji muziejininkė.

 

 

 

Edukacinė programa „Žalgirio mūšio įamžinimas" (9-12 klasių mokiniams)


Ar Žalgirio vardas buvo kartojamas iš kartos į kartą kaip didžioji legenda, aukso raidėmis įrašyta į mūsų istoriją? Ar visais laikais vienodai prisimindavome šio garsiojo mūšio vardą? Didieji karai ir mūšiai palieka gilų atspaudą tautos istorinėje atmintyje, kuri išsaugoma rašytiniuose šaltiniuose, žodinėje kūryboje, mene ir įvairiausiuose objektuose (paminkluose, memorialinėse lentose, muziejuose, gatvių, institucijų pavadinimuose ir pan.). Edukacinėje programoje apžvelgsime, ką bėgant metams esame paveldėję, kaip įprasminę Žalgirio vardą: ar daug likę šio mūšio atgarsių, ar tapo Žalgirio pergalė nacionaliniu pasididžiavimu mūsų žmonėms? Žalgirio vardo ieškosime visur: mene, sporte, vietovardžiuose. Programos autorė Vilija Sapjanskienė, Vytauto Didžiojo karo muziejaus LDK karybos istorijos skyriaus vyriausioji muziejininkė.

 

 

  
 

 Vitražas „Žalgirio mūšis“. Stasys

Ušinskas. 1946 m.

 

Informacija atnaujinta 2010.05.31
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media