Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Vytauto Didžiojo palydėtuvės

Fotogalerija

 

Liepos 6 d. Katedros aikštėje Vilniuje surengtos į Žalgirio mūšio inscenizaciją išvykstančio Vytauto Didžiojo ir jo riterių teatralizuotos palydos.

Palydų šventėje skambėjo istorinės karinės lietuvių dainos, buvo šokami rūmų šokiai, pasirodė vėliavininkų grupė iš Italijos, buvo demonstruojami Lietuvos liaudies kultūros centro darbuotojų atkurti autentiški IX-XIV, XV amžių mūsų protėvių kasdieniai rūbai.

Renginio metu pirmą kartą viešai lietuvių kalba buvo atlikta bažnytinė giesmė „Dievo motina". Šia giesme viduramžiais buvo išlydimi į karą išeinantys vyrai. Giesmės žodžius iš lotynų kalbos išvertė poetas Vladas Braziūnas, aranžavo kompozitorius Audrius Balsys.

Vilniaus miestelėnams ir svečiams Vytautas Didysis pasirodė lydimas svitos, raitų riterių. Į iškilmingą rikiuotę šalia savo valdovo sustojo vėliavnešiai su Lietuvos didžiosios kunigaikštystės žemių vėliavomis, taip pat bajorų ir Lietuvos miestų vėliavomis. Paskelbus Vytauto priesaiką, visa kariauna Pilies gatve pajudėjo Aušros Vartų link. Su istorinėmis vėliavomis eisenoje žygiavo ir Lietuvoje gyvenantys armėnai, primindami apie Vytauto pulkuose besikovusius savo protėvius. Į mūšio lauką išvykstančių vyrų vorą lydėjo karo būgno, kurį nešė Vytauto Didžiojo kariaunos totoriai, garsai.

Palydų šventėje planuojama dalyvavo Rugiaveidė, senosios muzikos ir šokio ansambliai „Banchetto Musicale", „Puelli Vilnenses", Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika", Lietuvos valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas", Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai" riteriai, atkurtomis XIV a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karių uniformomis vilkintys Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kariai. Palydų šauklys - Kariūnų teatro vadovas Saulius Čėpla. Renginio režisierius - Mindaugas Urbonavičius.

 

  
  
Informacija atnaujinta 2010.08.09
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media