Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4 5 6
9 13
16
27
30 2 3 4

 

 

Svarbi informacija prieš pradedant NPPKT

Dirbantiems asmenims, pašauktiems atlikti NPPKT

Dirbančius asmenis, pašauktus atlikti NPPKT, draudžiama atleisti iš darbo – darbdavys privalo išsaugoti jiems darbo vietą (Lietuvos Respublikos darbo kodeksas (131 str.).

 

Nedirbantiems asmenims, pašauktiems atlikti NPPKT

  • NPPKT tarnybos metu kariai nėra draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) – tarnybos metu sveikatos priežiūros paslaugos jiems teikiamos krašto apsaugos sistemos sveikatos priežiūros įstaigose, o prireikus, ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose apmokant už jas iš Krašto apsaugos ministerijos lėšų.
  • Asmenims, kurie iki tarnybos neturi darbo ar kitų pajamų, nuo kurių mokamos PSD įmokos (ar nėra apsidraudę PSD savarankiškai), rekomenduotina registruotis Lietuvos darbo biržoje. Bedarbio statusą turintys asmenys draudžiami PSD valstybės lėšomis, todėl jiems garantuojamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose. NPPKT metu bedarbio statusas sustabdomas, o NPPKT pasibaigus – atkuriamas, taip išlaikant garantiją į PSD draudimą valstybės lėšomis ir nemokamą gydymą iškart pasibaigus NPPKT.

 

Karo prievolininkų aprūpinimas, iki jie įstatymų nustatyta tvarka įgyja kario statusą

Už kiekvieną tinkamumo privalomajai karo tarnybai tikrinimo dieną karo prievolininkams mokami 0,2 Vyriausybės nustatytos bazinės socialinės išmokos (BSI)* dydžio dienpinigiai, t. y. 7,8 Eur (Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymas (39 str.).

 

Karo prievolininkai jų tinkamumo karo tarnybai tikrinimo dienomis aprūpinami maistu arba jiems išmokama maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija, t. y. 8,00 Eur per dieną (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. rugsėjo 29 d. nutarimas Nr. 1181 „Dėl maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydžio nustatymo ir mokėjimo kariams ir karo prievolininkams, neaprūpinamiems maistu“).

 

Karo prievolininkams apmokamos kelionių iš gyvenamosios vietos į karo prievolę administruojančią krašto apsaugos sistemos instituciją, krašto apsaugos sistemos ar kitą sveikatos priežiūros įstaigą ir atgal, išlaidos pagal pateiktus keleivinio transporto (išskyrus taksi) bilietus, o tokių bilietų nepateikus, – pagal krašto apsaugos ministro nustatytus vieno kilometro važiavimo nuosavu transportu kompensuojamus dydžius (už ne didesnį kaip 120 km į abi puses atstumą per dieną 0,06 Eur už 1 km.).

Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 3 d. įsakyme Nr. V-1261 „Dėl profesinės karo tarnybos karių, karių savanorių ir kitų aktyviojo rezervo karių, taip pat parengtojo rezervo karių, kariūnų ir karo prievolininkų, iki jie įstatymų nustatyta tvarka įgyja kario statusą, kelionės išlaidų atlyginimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

Apmokamų kelionių išlaidų dydis negali viršyti dydžio, kurį nustato Vyriausybė, atsižvelgdama į karo prievolininko gyvenamąją vietą:

  • Karo prievolininkams, kurių gyvenamoji vieta yra Lietuvoje, apmokamas vienos kelionės išlaidų dydis – ne didesnis kaip 0,15 Vyriausybės nustatytos bazinės socialinės išmokos (BSI)* dydžio, t. y. karo prievolininkui, gyvenančiam Lietuvoje, bus kompensuojama pagal pateiktus bilietus, bet ne daugiau kaip 5,85 Eur už vieną kelionę;
  • Karo prievolininkams, kurių gyvenamoji vieta yra Europoje (valstybės išvardintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. liepos 1 d. nutarimo Nr. 688 „Dėl karo prievolininkams apmokamų kelionės išlaidų dydžių nustatymo“ priede), nustatytas apmokamas vienos kelionės išlaidų dydis – ne didesnis kaip 2,6 Vyriausybės nustatytos bazinės socialinės išmokos (BSI)* dydžio, t. y. karo prievolininkui bus kompensuojama pagal pateiktus kelionės bilietus, bet ne daugiau kaip 101,40 Eur už vieną kelionę;
  • Karo prievolininkams, kurių gyvenamoji vieta yra ne Lietuvoje ir ji nėra nė vienoje Vyriausybės nutarimo priede išvardintoje užsienio valstybėje, apmokamos kiekvienos kelionės išlaidų dydis – ne didesnis kaip 10 bazinės socialinės išmokos (BSI)* dydžio – karo prievolininkui bus kompensuojama pagal pateiktus kelionės bilietus, bet ne daugiau kaip 390 Eur.

*Bazinė socialinė išmoka (BSI) = 39 Eur.

 

Daugiau informacijos apie apmokamus kelionių išlaidų dydžius rasite Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. liepos 1 d. nutarimas Nr. 688 „Dėl karo prievolininkams apmokamų kelionės išlaidų dydžių nustatymo“.

 

Kelionės išlaidos nekompensuojamos, kai karo prievolininkas vežamas karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos transportu arba jis šio transporto atsisako (Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymas (39 str.).

 

Jeigu karo prievolininko tinkamumo privalomajai karo tarnybai tikrinimas trunka ilgiau kaip 1 darbo dieną, prireikus, karo prievolininkui suteikiama nakvynė karo prievolę administruojančioje krašto apsaugos sistemos institucijoje arba karinio vieneto patalpose (Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymas (39 str.).

 

Prašymas dėl kelionės išlaidų atlyginimo pateikiamas krašto apsaugos sistemos institucijos ar jos padalinio personalą administruojančiam padaliniui. Prašyme nurodomas apskaičiuotas nuvažiuotas atstumas pagal Lietuvos kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos pateiktą atstumų skaičiuoklę www.lra.lt arba pagal atitinkamos vietovės 1:50 000 mastelio žemėlapius, ne senesnius kaip 15 m.

Informacija atnaujinta 2020.01.10
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media