Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7
11 14
18 21
22 23
2 3 4

 

Naujienos

Priimančiosios šalies paramos teikime svarbiausia – stiprūs ir patikimi partneriai
2019.07.11
img

2019 m. liepos 10 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Priimančiosios šalies paramos skyriaus vedėja Asta Černiauskienė, to paties skyriaus patarėja Daiva Rimgailaitė ir vyriausiasis specialistas Domas Alekna lankėsi UAB „CRAMO“. Šios įmonės veikla – statybinių namelių, statybinės ir kitos technikos nuoma, modulinių patalpų įrengimas ir jų priežiūra, tad jos teikiamos paslaugos yra labai svarbios priimant atvykstančius sąjungininkų karius, vykdant su jais bendras karines pratybas ir mokymus. Dėl kasmet didėjančių karinių pratybų kiekio ir Lietuvoje dislokuotų NATO karinių bazių, kuriose apsistoję NATO kariai, ši įmonė išlieka viena svarbiausių kariuomenės partnerių, Lietuvai vykdant tarptautinius įsipareigojimus.

null
Vidaus reikalų ministrui pristatyta valstybės susitelkimo sistema
2019.07.05
img

2019 m. liepos 4 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis susitiko su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu. Departamento direktorius ministrui pristatė valstybės susitelkimo sistemą ir įteikė departamento ženklą – budrumo plaketę su visuotinės parengties priminimo simboliu – skambančiu varpu.

null
Remiantis tarptautine patirtimi aptarti priimančiosios šalies paramos organizavimo klausimai
2019.06.27
img

2019 m. birželio 26 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM drauge su Gynybos paramos fondu surengė seminarą–diskusiją „Priimančiosios šalies paramos organizavimas Lietuvoje“, kuriame buvo aptarti aktualūs priimančiosios šalies paramos teikimo, organizavimo ir plėtros Lietuvoje klausimai, teisiniai iššūkiai ir galimybės, pristatyta Nyderlandų ir Norvegijos valstybių patirtis, išmoktos pamokos iš didžiausių NATO pratybų „Trišakė Jungtis 2018“. Šiame renginyje dalyvavo Lietuvos savivaldybių, valstybės įmonių („Klaipėdos Valstybinis jūrų uostas“, „Lietuvos oro uostai“, „Oro navigacija“), Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos kariuomenės ir privataus verslo atstovai.

null
Užsienio reikalų ministrui pristatyta valstybės susitelkimo sistema
2019.06.26
img

2019 m. birželio 25 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis susitiko su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministru Linu Antanu Linkevičiumi. Susitikimo metu departamento direktorius ministrui pristatė valstybės susitelkimo sistemą ir įteikė mūsų departamento ženklą – budrumo plaketę su skambančiu varpu – kaip visuotinės parengties priminimo simbolį. Direktoriaus darbotvarkės perspektyvoje – panašūs susitikimai su visais šalies ministrais.

null
Sąjungininkai domėjosi mūsų valstybės susitelkimo sistema
2019.06.26
img

2019 m. birželio 25 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente prie KAM apsilankė Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų Civilių ir karių bendradarbiavimo bataliono vadas Jonathan Bleakley su kolegomis. Svečiai domėjosi mūsų valstybės susitelkimo sistema, departamento specialistų patirtimi, įdirbiu ir šalies pasirengimu.

null
NATO sąjungininkų priėmimo planavimo renginys Hagoje
2019.06.25
img

Praėjusią savaitę Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Priimančiosios šalies paramos skyriaus vyriausiasis specialistas Domas Alekna drauge su kolega iš Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo dalyvavo Olandijoje (Hagoje) NATO organizuotame susitikime dėl Priimančiosios šalies paramos galimybių katalogo rengimo.

null
Tarp Baltijos gynybos koledžo absolventų – ir departamento atstovė
2019.06.21
img

2019 m. birželio 20 d. Tartu, Vanemuine teatre, vyko neeilinė Baltijos gynybos koledžo diplomų įteikimo ceremonija, kurios metu Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Priimančiosios šalies paramos skyriaus vyriausiajai specialistei Renatai Kostiukevičienei, sėkmingai baigusiai 2019 m. valstybės tarnautojų kursą, iškilmingai buvo įteiktas koledžo baigimo diplomas bei Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro vardinė dovana – Lietuvos istorinė vėliava.

null
Moksleiviai mokėsi veikti krizės sąlygomis ir įgijo išgyvenimo įgūdžių
2019.06.14
img

2019 m. birželio 12-13 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai aplankė dvi mokymo įstaigas – Raseinių rajono Ilgižių mokyklą-daugiafunkcį centrą ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų Kaune. Su moksleiviais buvo bendraujama temomis „Ar tikrai vienas mūšio lauke ne karys?“ ir „Asmeninis ir šeimos pasirengimas veikti krizės sąlygomis“ bei organizuotos aktyvios praktinės veiklos siekiant sustiprinti mokinių asmeninį pasitikėjimą savo jėgomis ir suteikti praktinių išgyvenimo įūdžių. Šiuose susitikimuose dalyvavo beveik 100 mokinių.

null
Visuomenės domėjimosi nacionalinio saugumo temomis nenuslopina net alinantis karštis
2019.06.13
img

2019 m. birželio 12 d. Ukmergėje, bendradarbiaujant su Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės 1002-aja šaulių kuopa, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas ats. mjr. Albertas Daugirdas surengė susitikimą su vietine bendruomene ir šauliais – Ukmergės kraštotyros muziejuje beveik pusšimtis aktyvių piliečių bei svečiai iš Elektrėnų ir Kauno tris valandas klausėsi pranešimų apie pilietinio pasipriešinimo sampratą, strategijas ir pasipriešinimo metodus, turėjo progą peržvelgti lietuvių patirtį pilietinio pasipriešinimo fronte nuo nacių okupacijos iki šių dienų, o taip pat gilinosi į šeimos parengimo veikti krizės sąlygomis ypatumus.

null
Užsimezgė svarbi partnerystė su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru
2019.06.10
img

2019 m. birželio 10 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru. Abi šalys sutarė dirbti drauge ugdant Lietuvos jaunimo pilietines ir patriotines nuostatas, jų sąmoningumą, rengiant ir įgyvendinant bendrus edukacinius projektus vaikams ir jaunimui.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media