Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 31
3 5
9 10 15
21 22
25 27 28 29
30 2 5 6

 

 

Naujienos

Nacionalinis jaunimo plakatų konkursas „Apgynę laisvę“ kviečia dalyvauti moksleivius ir studentus
2020.10.26
img

Artėjant 1991 m. sausio įvykių 30-osioms metinėms, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM kviečia jaunimą dalyvauti plakatų kūrimo konkurse „Apgynę laisvę“. Konkursu siekiama skatinti jaunimą domėtis Lietuvos laisvės kovų istorija, ugdyti pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį, skatinti kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius, formuoti ir perteikti savitą jų vertinimą meninėmis formomis. Konkurse gali dalyvauti Lietuvos Respublikos bendrojo ugdymo mokyklų, aukštųjų mokyklų, profesinių mokymo įstaigų moksleiviai ir studentai.

null
Apdovanoti mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ laureatai ir dalyviai
2020.10.23
img

Spalio 23 d. popietę Krašto apsaugos ministerijos darbo kasdienybę praskaidrino šviesūs mokinių veidai ir šypsenos – čia vyko Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM ir dienraščio „Kurier Wileński Magazyn“ organizuojamo respublikinio mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ apdovanojimų šventė.

null
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Mykolo Romerio universitetu
2020.10.16
img

„Prieš trejetą savaičių užsimezgęs pokalbis su Mykolo Romerio universitetu spalio 16 d. buvo įprasmintas sutartimi. Tuo pačiu buvo aptarti pirmieji bendradarbiavimo žingsniai ne tik dvišalei, bet ir valstybės bei visuomenės naudai ir gerovei. Dėkojame kolegoms ir partneriams – Mykolo Romerio universiteto rektorei Ingai Žalėnienei ir universiteto Viešojo saugumo akademijos dekanei Snieguolei Matulienei už valstybiškumą ir palaikymą mums visiems rūpimais klausimais.“ – su universitetu užsimezgusiu bendradarbiavimu džiaugėsi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis.

null
Pasirengimas nenumatytoms situacijoms patikrintas dar vienų pratybų metu
2020.10.08
img

Covid pandemija dar kartą patvirtino, kad iš anksto tinkamai pasirengti grėsmėms ir vieningai veikti derinant veiksmus yra itin svarbu, o tai geriausiai galima padaryti pratybų metu. 2020 m. spalio 8 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM specialistai dalyvavo valstybės lygio civilinės saugos nuotolinėse stalo pratybose „Civilinės saugos subjektų veiksmai esant epizootijai", kurias organizavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Penkiasdešimt dalyvių iš įvairių valstybės institucijų modeliavo ir sprendė įvairaus sudėtingumo situacijas didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso plitimo atveju Vilniaus rajono, Elektrėnų ir Kaišiadorių rajono savivaldybių teritorijose. Kai veikiama nedelsiant ir išvien – bręstanti ekstremali situacija gali būti sėkmingai suvaldyta.

null
Pilietiškumo pamoka Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniams
2020.10.07
img

2020 m. spalio 6 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente prie KAM apsilankė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių delegacija. Departamento darbuotojai (direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė, specialistai dr. Ramūnas Trimakas ir Arnoldas Kulikauskis drauge su atvykusių mokinių mokytoja Audrone Pileckiene pravedė jiems pilietiškumo pamoką, su mokiniais apsilankydami paminklo Adolfui Ramanauskui - Vanagui atidengimo ceremonijoje Lietuvos valstybės vadovų panteone Antakalnio kapinėse. Čia mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su prof. Vytautu Landsbergiu.

null
Pilietinio pasipriešinimo kurse tobulinosi Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliai
2020.10.05
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM dirba net ir savaitgaliais: saugiai, atsižvelgiant į sveikatos specialistų rekomendacijas 2020 m. spalio 3 d. departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas surengė mokymus Šiauliuose, Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-ojoje rinktinėje. Atsižvelgiant į pandemijos sukeltus specifinius reikalavimus, šiauliškiai užsiėmimams įrengė lauko klasę ir sukvietė optimalaus dydžio šaulių grupę, tad šeštadienį daugiau kaip 20 šaulių susirinko pasitobulinti Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kurse Nr. 1.

null
Paskaitos Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos magistrantams
2020.09.30
img

2020 m. rugsėjo 29 d. departamento Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM specialistai dalinosi žiniomis su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomene. Akademijos magistrantams ir dėstytojams Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis skaitė paskaitą apie pasirengimą mobilizacijai, ekstremaliųjų situacijų ir mobilizacijos valdymo skirtumus ir panašumus, o Priimančiosios šalies paramos skyriaus vedėjas Domas Alekna pristatė priimančiosios šalies paramos teikimo organizavimo ypatumus.

null
Pagerbtas Kazio Škirpos atminimas
2020.09.28
img

2020 m. rugsėjo 27 d., sekmadienį, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė drauge su Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos ir Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos atstovais dalyvavo pirmojo Lietuvos kariuomenės savanorio, politiko, visuomenės veikėjo, diplomato Kazio Škirpos minėjimo renginyje – jo gimtajame Namajūnų kaime, Saločių seniūnijoje, prie paminklinio akmens pasodindami ąžuolyną. Vėjyje plazdenant vėliavoms ir skambant patriotinėms dainoms, ąžuolai buvo pasodinti taip, kad sudarytų Gedimino stulpų kontūrus. Ąžuolyno sodinime dalyvavo vietos bendruomenė, šauliai, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos, Pasvalio krašto muziejaus darbuotojai, o Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai renginyje išskleidė septynerius metus mokyklos saugomą sostinės Gedimino bokšte plazdėjusią vėliavą.

null
Utenos šauliai pagilino žinias apie galimus pilietinio pasipriešinimo būdus
2020.09.26
img

2020 m. rugsėjo 26 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas pagal iš anksto sudarytą planą lankėsi Utenoje, Pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-ojoje rinktinėje. Beveik 40 šaulių susirinko pasitobulinti, kaip kovoti pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo fronte. Kadangi auditorijoje buvo ir IV pakopos šauliai, ir jaunoji karta, ir vidutinės amžiaus grupės atstovai bei senjorai, mokymuose pateikiama medžiaga buvo papildoma pačiais įvairiausiais pavyzdžiais ir įžvalgomis. Mišri skirtingų kartų auditorija produktyviai praturtino temą apie pilietinio pasipriešinimo būdus, kai itin griežti kovos metodai neįmanomi, tačiau chaotiški veiksmai taipogi gali būti neefektyvūs ar netgi pavojingi. Tai vis dar ne paskutinis susitikimas su šauliais šiais metais – laukia dar 5 kursai įvairiose Lietuvos vietovėse.

null
Aptartos savivaldybių resursų panaudojimo ir priimančiosios šalies paramos teikimo galimybės
2020.09.25
img

2020 m. rugsėjo 25 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Priimančiosios šalies paramos skyriaus specialistai susitiko su Kaišiadorių ir Jonavos rajono savivaldybių, „Jonavos vandenų" ir Lietuvos kariuomenės atstovais aptarti savivaldybių turimų ir valdomų resursų panaudojimo galimybes krizės atveju, teikiant priimančiosios šalies paramą.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 19 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media