Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Naujienos

Didesnis visuomenės parengtumas gali būti pasiektas dirbant su bendruomenėmis
2020.03.12
img

Šventinį 2020 m. kovo 11-osios vakarą praleidome su Pavilnio bendruomene. Kalbėjomės apie būtinybę šviesti piliečius nacionalinio saugumo ir pilietinio pasipriešinimo temomis, visuomenės pasirengimą įvairiems ekstremaliems netikėtumams, jos sutelktumo ir parengtumo ugdymą. Tuo pačiu Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis susirinkusiam bendruomenės aktyvui papasakojo apie valstybės mobilizacijos sistemą ir kiekvieno iš mūsų vaidmenį joje. Dėkojame už kvietimą ir tikimės, kad ši draugystė tęsis. Esame visad pasirengę suteikti žinių ir reikalingų įgūdžių ir džiaugiamės, kad nuolat atsiranda nuoširdžiai tuo besidominčių.

null
Su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-ečiu!
2020.03.11
img

„...Partizanai, stodami į kovą su okupantu, ėjo į beveik neišvengiamą mirtį, į neišpasakytų kančių kelią, šitaip aukodamiesi ateinančioms kartoms, kartu ir mums. Aukodamiesi dėl valstybės tęstinumo, dėl to, kad galėtų įvykti Kovo 11-osios stebuklas.“ (prof. Z. Butkus).
Tad džiugiai švęskimę mūsų valstybės Prisikėlimą iš tamsos ir šešėlių, iš pilkos ir kraujo spalvos – į spalvingą šiandieną. Švęskime Laisvę, per 30 metų jau tapusią įprasta ir savaime suprantama, tokia natūralia, kartais netgi nepastebima, kaip nepastebime oro, kuriuo kvėpuojame. Švęskime Laisvės dovaną, gautą iš tų, kurie pasiaukojo dėl mūsų, ir būkime jos verti.

null
Su Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariais – apie tai, ko reikia, kad išsaugotume Nepriklausomybę
2020.03.10
img

Kaip Kovo 11-ąją švenčia kariai? Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas šią šventę sutiko 2020 m. kovo 10 d. pasikviesdami atsargos majorą Albertą Daugirdą iš  Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus. 1990 metais būdamas faktiškai tokio pat amžiaus kaip ir šiandienos ulonai, Albertas su 170-čia batalione tarnaujančių privalomosios pradinės karo tarnybos karių pasidalino prisiminimais apie gyvenimo okupuotoje valstybėje grimasas, taip pat įžvalgomis, kas padėjo išlaikyti patriotinę dvasią bei nuomone, ko reikia, kad išsaugotume Nepriklausomybę. Atsparumas prievartai ir sunkumams, lyderiai tiek tarp eilinių piliečių, tiek ir tarp sprendimų priėmėjų, nenutrūkstamas darbas ir kova dėl savo valstybės – tai esminės mintys, apie kurias sustikimo metu A.Daugirdas provokavo pamąstyti jaunąją kartą.

null
Su Tauragės šauliais – apie pilietinio pasipriešinimo kovos efektyvumą įvairių grėsmių kontekste
2020.03.09
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus specialistai pagal iš anksto suderintą grafiką lankosi Lietuvos šaulių sąjungos rinktinėse ir veda Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursą Nr. 1. Kovo 7 d. šiame kurse aktyviai dalyvavo beveik 50 Tauragės krašto šaulių. Buvo nepaprastai įdomu, nes susirinko tiek jauni, tiek vidutinio, tiek ir garbaus amžiaus dalyviai, kurie atlikdami užduotis sujungė entuziazmą ir turtingą gyvenimišką bei profesinę patirtis. Kursas po kurso gilinamas piliečių supratimas apie pilietinio pasipriešinimo kovos efektyvumą įvairių grėsmių kontekste.

null
Konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ finalininkams – turininga „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos diena“
2020.03.06
img

Kaip ir kiekvieną pavasarį, penketą penktadienių susitinkame su mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ (kurį organizuojame drauge su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu ir Kultūros ministerija) finalininkais, surengdami jiems turiningas „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienas“ įvairiuose su Lietuvos istorija ir jos valstybingumo išsaugojimu susijusiuose objektuose. Kovo 6 visą dieną praleidome su Vilniaus „Laisvės“ ir Užupio gimnazijų mokiniais, kurių kurti filmai apie Lietuvos laisvės siekį pateko į geriausių konkurso darbų dešimtuką.

null
Telia darbuotojai pagilino žinias apie gyventojų apsaugą branduolinės ar radiologinės avarijos atveju
2020.02.28
img

2020 m. vasario 27 d. turėjome susitikimą su UAB „Telia Global Services Lithuania“ darbuotojais. Šios įmonės kvietimu jos darbuotojams skaitėme pranešimą apie gyventojų apsaugą branduolinės ar radiologinės avarijos atveju.

Kadangi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM rūpinasi civiline sauga pačioje Krašto apsaugos ministerijoje, mūsų specialistams tenka „paremti ugnimi“ ir kitas institucijas, atsakingas už gyventojų apsaugą įvairių krizių metu. Tokiu būdu žinias jau atnaujino ne tik daugiau kaip 500 krašto apsaugos sistemos karių, tarnautojų ir darbuotojų, bet ir beveik 200 šaulių, o dabar – ir 50 Telia darbuotojų. Viliamės, kad informacija mažų mažiausiai padvigubės ją perpasakojus savo artimiesiems, ir tokiu būdu judėsime link geresnės parengties bet kokiems netikėtumams.

 

null
Paminėtos už Lietuvos laisvę žuvusio JAV karininko S. J. Harriso žūties 100-osios metinės
2020.02.24
img

2020 m. vasario 24 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis drauge su Lietuvos kariuomenės kūrėjais savanoriais, Lietuvos šaulių sąjungos nariais ir Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus atstovais, dalyvaujant JAV ambasadoriaus pavaduotojui Marcus Micheli ir gynybos atašė plk. ltn. Robert McVey, paminėjo už Lietuvos laisvę žuvusio JAV karininko S. J. Harriso žūties 100-ąsias metines: Aleksoto kapinėse padėjo gėlių prie vyr. ltn. S. J. Harriso atminimo lentos ir Pietos, skirtos pagerbti Lietuvos kariuomenės savanoriams, žuvusiems 1920 m. vaduojant bolševikų užimtą Aleksoto oro uostą, o Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliai šūvių salvėmis pagerbė vienintelį amerikiečių karininką Lietuvoje, žuvusį už Lietuvos nepriklausomybę.

null
Praktiniai lyderystės mokymai Kauno Kadetų licėjaus mokytojams
2020.02.21
img

Kadetų licėjus – itin specializuota mokymo įstaiga, tad jos mokytojams vasario 20 d. surengėme praktinius lyderystės mokymus. Jų metu Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas su mokytojais pasidalino gerąja patirtimi, kaip per praktines užduotis moksleivius įtraukti į problemos nagrinėjimo procesą, padėti jiems geriau suvokti savo ir draugų stipriąsias bei tobulintinas puses.

null
Kauno regiono mokytojai išklausė Pilietinio pasipriešinimo kursą Nr.1
2020.02.18
img

2020 m. vasario 18 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas Kauno regiono mokytojams organizavo Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursą Nr. 1. Dėkojame Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjui už šiam mokymo renginiui maloniai suteiktas patalpas. Kadangi mokytojai yra labai svarbi pilietinio pasipriešinimo fronto dalis, tai šį kursą planuojame siūlyti ir kitų regionų mokytojams – pavasarį Vilniaus kraštui ir Aukštaitijai, o rudenį – Klaipėdos kraštui.

null
„Mūsų Laisvė yra mūsų rankose“ – įsitikinęs pilietinio pasipriešinimo ekspertas Albertas Daugirdas
2020.01.31
img

2020 m. sausio 30-31 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM darbuotojai mokėsi departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjo, Laisvės gynėjų gretose kovojusio ir 1991 m. sausį Aukščiausiąją Tarybą gynusio Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio, ats. mjr. Alberto Daugirdo parengtuose mokymuose  „Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursas Nr.1“.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 13 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media