Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Naujienos

Moksleiviai mokėsi veikti krizės sąlygomis ir įgijo išgyvenimo įgūdžių
2019.06.14
img

2019 m. birželio 12-13 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai aplankė dvi mokymo įstaigas – Raseinių rajono Ilgižių mokyklą-daugiafunkcį centrą ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų Kaune. Su moksleiviais buvo bendraujama temomis „Ar tikrai vienas mūšio lauke ne karys?“ ir „Asmeninis ir šeimos pasirengimas veikti krizės sąlygomis“ bei organizuotos aktyvios praktinės veiklos siekiant sustiprinti mokinių asmeninį pasitikėjimą savo jėgomis ir suteikti praktinių išgyvenimo įūdžių. Šiuose susitikimuose dalyvavo beveik 100 mokinių.

null
Visuomenės domėjimosi nacionalinio saugumo temomis nenuslopina net alinantis karštis
2019.06.13
img

2019 m. birželio 12 d. Ukmergėje, bendradarbiaujant su Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės 1002-aja šaulių kuopa, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas ats. mjr. Albertas Daugirdas surengė susitikimą su vietine bendruomene ir šauliais – Ukmergės kraštotyros muziejuje beveik pusšimtis aktyvių piliečių bei svečiai iš Elektrėnų ir Kauno tris valandas klausėsi pranešimų apie pilietinio pasipriešinimo sampratą, strategijas ir pasipriešinimo metodus, turėjo progą peržvelgti lietuvių patirtį pilietinio pasipriešinimo fronte nuo nacių okupacijos iki šių dienų, o taip pat gilinosi į šeimos parengimo veikti krizės sąlygomis ypatumus.

null
Užsimezgė svarbi partnerystė su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru
2019.06.10
img

2019 m. birželio 10 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru. Abi šalys sutarė dirbti drauge ugdant Lietuvos jaunimo pilietines ir patriotines nuostatas, jų sąmoningumą, rengiant ir įgyvendinant bendrus edukacinius projektus vaikams ir jaunimui.

null
Mokiniai išmėgino jėgas krašto gynybos varžybose
2019.06.03
img

2019 m. gegužės 31 d., paskutinį mokslo metų penktadienį, Kaune, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centre, įvyko pasirenkamojo kūno kultūros modulio „Krašto gynyba“ varžybos, kurias organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centro ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos fizinio rengimo specialistais. Į šias varžybas išmėginti jėgas įvairiose rungtyse suvažiavo šešių šalies mokyklų aukštesnių klasių mokinių komandos – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bei Juozo Grušo meno gimnazijų, o taip pat Vilniaus – „Žemynos“, Antakalnio, Šv. Kristoforo ir Simono Daukanto gimnazijų mokiniai.

null
Vakarų Lietuvos savivaldybės ruošiasi mobilizacijai
2019.05.31
img

2019 m. paskutinę gegužės savaitę Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai aplankė Klaipėdos, Neringos ir Palangos miestų bei Klaipėdos, Kretingos ir Skuodo rajonų savivaldybes, surengdami šių savivaldybių darbuotojams mobilizacinius seminarus. Mobilizacijos ir Priimančiosios šalies pramos skyrių vyriausiosios specialistės Laura Naidunaitė ir Renata Kostiukevičienė bei Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Čepukėnas savivaldybių darbuotojams skaitė pranešimus apie valstybės pasirengimo mobilizacijai aktualijas ir iššūkius, pristatė priimančiosios šalies paramos teikimo procesus bei atkreipė dėmesį į valios priešintis ir kiekvieno piliečio motyvacijos bei nusiteikimo ginti savo kraštą svarbą.

null
Aptarti aktualūs NOKT ir NVO dalyvavimo nacionalinio saugumo stiprinime klausimai
2019.05.30
img

2019 m. gegužės 29 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente prie Krašto apsaugos ministerijos įvyko Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinės tarybos (NOKT) posėdis, kuriame dalyvavo departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis. Posėdžio dalyviai aptarė aktualius nacionalinio saugumo stiprinimo ir nevyriausybinių organizacijų vaidmens jame klausimus.

null
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai įgijo žinių apie pilietinį pasipriešinimą ir valstybės gynybą
2019.05.24
img

2019 m. gegužės 23 d. Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai surengė seminarą „Pasirengimas mobilizacijai, pilietiniam pasipriešinimui ir valstybės gynybai“.

null
Mokiniams rūpi valstybės saugumo tema
2019.05.22
img

2019 m. gegužės 21 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai aplankė dvi mokyklas skirtinguose Lietuvos kampeliuose – kol Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyr. specialistas Arvydas Čepukėnas sėjo pilietiškumo grūdą į jaunas širdis, budino sąmoningumą ir skatino jaunąją kartą mąstyti apie mūsų valstybės ateitį Panevėžio rajono Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje, jo kolega, to paties skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas bendravo su mokiniais Kaune, Maironio universitetinėje gimnazijoje. Džiugu, kad mokyklos pačios kviečiasi mūsų specialistus, prašydamos surengti Pilietinės gynybos dieną, nes mokiniai domisi nacionalinio saugumo tema.

null
Apdovanoti konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ nugalėtojai
2019.05.16
img

2019 m. gegužės 15 d. Valstybės pažinimo centre apdovanotos ketvirtą kartą surengto nacionalinio moksleivių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ komandos nugalėtojos. Pirmąją vietą laimėjo Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos komanda, antrąją – Molėtų rajono Suginčių pagrindinės mokyklos komanda, trečiąją – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komanda. Komandas pasveikino Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto atstovas dr. Norbertas Černiauskas.

null
Vilniuje startavo naujas tarpmokyklinis projektas „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“
2019.05.15
img

2019 m. gegužės 15 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas drauge su Lietuvos kariuomenės ir NATO pajėgų integravimo vieneto atstovais Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje surengė tarpmokyklinio projekto „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“ pirmąjį renginį, kuriame dalyvavo keturių Vilniaus gimnazijų – „Laisvės“, Antakalnio, Salomėjos Nėries ir „Minties“ gimnazijų mokinių komandos. Projekto idėja gimė bendradarbiaujant su mokytojais, dalyvavusiais departamento organizuojamuose pedagogų vasaros kursuose "Pilietis ir šalies gynyba".

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media