Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 28 29 30
5 9
10 14
21 22 23
24 26 27 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

 

 

Lietuvos gyventojai vis labiau pasitiki šalies kariuomene ir kario profesija, o Lietuvos narystė NATO yra vertinama itin palankiai. Tokias tendencijas atskleidė praėjusių metų gruodį Krašto apsaugos ministerijos užsakyta visuomenės nuomonės apklausa.

 
 Lietuva saugumo ir gynybos srityje plėtos bendradarbiavimą su Singapūru
img

Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius Vaidotas Urbelis sausio 23-25 dienomis lankosi Singapūre, kur susitikęs su šios šalies gynybos ministerijos Gynybos sekretoriaus pavaduotoju politikai Teo Eng Dih pasirašė Lietuvos ir Singapūro gynybos ministerijų dvišalio bendradarbiavimo saugumo srityje ketinimų memorandumą.

null
 Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2022 m. sausio 17-23 d.
img

2022 m. sausio 17-23 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nekilo atpažinti ir lydėti tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
 Baltijos šalys stiprina karinę paramą Ukrainai: bus perduodama JAV pagaminta ginkluotė
img

Lietuva, Latvija ir Estija vieningai pasisako už Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą besitęsiančios Rusijos agresijos akivaizdoje – Baltijos šalys toliau rems Ukrainą ne tik diplomatinėmis ir politinėmis priemonėmis, bet ir stiprindamos pačios Ukrainos gebėjimą apsiginti.

null
 Lietuvoje lankosi NATO ekspertai: teikia krašto apsaugos įvertinimą ir rekomendacijas
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kartu su Lietuvos kariuomenės ir kitų Lietuvos institucijų atstovais penktadienį susitiko su Lietuvoje sausio 19-21 dienomis apsilankiusia NATO ekspertų komanda, kuri vertina šalies gynybos sistemos progresą, NATO įsipareigojimų įgyvendinimą ir teikia rekomendacijas.

null
 Seimo sprendimas priimtas: ekstremaliosios situacijos metu papildomi įgaliojimai kariams bus suteikiami dar 3 mėn.
img

Siekiant užtikrinti tinkamą valstybės sienos apsaugą ir atsižvelgiant į tai, kad išlieka poreikis Lietuvos kariuomenei ir toliau teikti pagalbą Valstybės sienos apsaugos tarnybai, sausio 20 d. LR Seimas vienbalsiai pratęsė Karinės jėgos naudojimo statuto ir Krašto apsaugos sistemos organizavimo bei karo tarnybos įstatymų pakeitimus. Jais Lietuvos kariuomenės kariams pratęsti suteikti įgaliojimai jiems nepavaldžių asmenų atžvilgiu.

null
 A. Anušauskas su NATO šalių ambasadoriais aptarė galimas papildomas priemones regiono gynybos stiprinimui
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas trečiadienį susitiko su devynių NATO šalių ambasadoriais Lietuvoje ir aptarė saugumo situaciją bei galimas papildomas priemones regiono gynybos sustiprinimui.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media