Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

 

Nuotraukos KAM Facebook paskyroje ČIA

Filmuota medžiaga ČIA

 

Gegužės mėnesį baigta tiesti nacionalinės reikšmės geležinkelių linijos Pabradė-Pažeimenė atšaka, kuri padės užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą į netoliese Pabradės esantį Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligoną (Švenčionių r.). Šią naująją krovinių gabenimo galimybę pirmieji gegužės 29 d. išbandė savo rotaciją baigiantys ir iš Lietuvos išvykstantys Jungtinių Amerikos Valstijų kariai.

 
 Krašto apsaugos ministras pasveikino Baltijos gynybos koledžo karininkus ir civilius nuotoliniu būdu
img

„Saugumas itin priklauso nuo bendradarbiavimo, supratimo ir pagarbos vienas kitam. Baltijos gynybos koledžas yra išskirtinė vieta, suteikianti galimybę tiek sąjungininkams, tiek partneriams mokytis vieniems iš kitų ir dalintis žiniomis“, – sveikindamas kurso absolventus ir linkėdamas naudotis visais koledže įgytais įgūdžiais ir žiniomis savo tolimesnėje karjeroje, prabrėžė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

null
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2020 05 25 – 2020 05 31
img

Gegužės 25-31 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai penkis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
 Savo atkūrimo trisdešimtmetį mini Lietuvos karinė žvalgyba
img

Birželio 1 d. savo atkūrimo trisdešimtmetį mininti Lietuvos karinė žvalgyba nuo pat šalies nepriklausomybės atstatymo yra efektyviausias valstybės gynybos garantas. Žvalgybos tarnybų informacija yra esminė politinei ir karinei vadovybei formuojant šalies saugumo ir karinę politiką, o pajėgoms – ruošiantis neutralizuoti valstybei kylančias karines grėsmes. Šiandien karinės žvalgybos funkcijas vykdančio Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos veikla yra gyvybiškai būtina krašto apsaugos sistemos (KAS) funkcionavimui.

null
 Tobulinamas karinės medicinos ekspertizės atlikimas, suvienodinami reikalavimai kariams
img

Siekiant optimizuoti karinės medicinos ekspertizės atlikimą Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje, sumažinti atliekamą karinės medicinos atlikimų skaičių norintiems tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir jau tarnaujantiems skirtingose karo tarnybos rūšyse, tobulinami sveikatos patikrai keliami reikalavimai, gerinamas karių sveikatos sutrikimo sunkumo laispnio nustatymo ir karinės medicinos ekspertizės teisinis reglamentavimas – tokiems pokyčiams atvertos durys gegužės 27 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritarus nutarimui „Dėl karinės medicinos ekspertizės nuostatų pakeitimo“.

null
 „Hikvision“ ir „Dahua“ gamintojų kamerų tyrimas nustatė rizikas saugumui
img

Filmuota spaudos konferencijos medžiaga

Galimybė vaizdo kameras valdyti nuotoliniu būdu, jų paveikumas kibernetinėms atakoms, prasti slaptažodžių saugos sprendimai, programinės įrangos pažeidžiamumai – tokias rizikas atskleidžia Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC), atlikęs išsamų Lietuvoje naudojamų Kinijos gamintojų „Hikvision“ ir „Dahua“ vaizdo stebėjimo kamerų kibernetinio saugumo vertinimą.

null
 Bus pristatoma nauja geležinkelio atšaka Pažeimenėje, kuri užtikrins patogesnį NATO sąjungininkų technikos perdislokavimą
img

Kviečiame žiniasklaidos atstovus gegužės 29 d. (penktadienį ) 9.30 val. atvykti į Pažeimenę (Švenčionių raj.), kur bus pristatoma šį mėnesį baigta tiesti nacionalinės reikšmės geležinkelių linijos Pabradė-Pažeimenė atšaka. Ji padės užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą į netoliese Pabradės esantį Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligoną (Švenčionių r.). Renginio metu taip pat bus galima stebėti, kaip šią naująją krovinių gabenimo galimybę pirmieji išbando savo rotaciją baigiantys ir iš Lietuvos išvykstantys JAV bataliono kariai.

 

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media