Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
26 29 30 31

 

 

Aktualijos

Viceministras Ž. Tomkus: parama sužeistiems kariams turi būti veiksminga ir įvairiapusė
2021.10.16
img

Sunkias traumas ar sužeidimus patyrusių Lietuvos karių reintegracija – svarbus ir dėmesio reikalaujantis klausimas. Svarbu, kad traumas patyrę kariai nesijaustų palikti vieni likimo valiai, todėl būtina didinti iniciatyvų ir priemonių, skirtų suteikti visokeriopą paramą šiems kariams. Vienoje iš iniciatyvų – „Sužeistų karių savaitėje“ – spalio 15 d. Birštone apsilankė ir su kariais pabendravo krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

null
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui siūloma suteikti naujus įgaliojimus
2021.10.15
img

Krašto apsaugos ministerijai pasiūlius įstatymų pakeitimus, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) ketinama suteikti su Laisvės gynėjo teisinio statuso pripažinimo komisijos veikla susijusius įgaliojimus, kurie užtikrins nuoseklų Laisvės gynėjo statuso pripažinimą, pažymėjimų išdavimą ir jų apskaitos tvarkymą.

null
Trys ministerijai pavaldžios institucijos persikels į statomą biurų pastatą
2021.10.15
img

Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos skelbiamų derybų būdu su nekilnojamojo turto vystymo bendrove „Olfin“ sudarė administracinių patalpų nuomos sutartį. Ministerijai pavaldžios Institucijos iš Šv. Ignoto, Mindaugo ir L. Sapiegos gatvėse esančių pastatų persikels į Žalgirio gatvėje statomą biurų pastatą „Cloud Offices“.

null
Pagerbtas prieš 25-erius metus žuvusio Lietuvos karininko atminimas: Bosnijoje atidengtas paminklinis akmuo
2021.10.14
img

Minint vieno pirmųjų Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų vyresniojo leitenanto Normundo Valterio žūties tarptautinėje taikos operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje 25-ąsias metines, karininko žūties vietoje netoli Maglajaus miesto atidengtas paminklas.

null
Karo muziejuje įvyko 100-osioms Juozo Lukšos gimimo metinėms skirta konferencija
2021.10.13
img

Spalio 12 dienos popietę Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyko 100-osioms Juozo Lukšos-Daumanto gimimo metinėms paminėti skirta konferencija. Dalyvius pasveikino muziejaus direktorė Rita Malinauskienė, ji kalbėjo apie ryžtą partizano, kurio net ir gyvenimas panašus į legendinį  nusileidimą parašiutu, bei pacitavo patį J. Lukšą: „Jei nėra nieko, dėl ko verta numirti, tai lygiai nėra nieko, dėl ko verta gyventi“.

 

null
Į Lietuvą atvykę NATO kariniai atstovai supažindinami su padėtimi prie Aljanso rytinės sienos
2021.10.13
img

Spalio 12-14 dienomis Lietuvoje lankosi NATO kariniai atstovai iš 21 Aljansui priklausančios valstybės. Šiandien jie susitiko su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu, Lietuvos ir kitų NATO šalių karinių vienetų vadais ir personalu. Vizito metu atstovai bus supažindinti su situacija NATO rytiniame flange, lankysis Lietuvos ir kitų NATO šalių kariniuose vienetuose dislokuotuose Lietuvoje, susipažins su jų veikla ir struktūra.

 

null
Lietuva Ukrainai perduos karinės paramos
2021.10.13
img

Spalio 13 d. LR Vyriausybė priėmė nutarimą Ukrainos kariuomenei neatlygintinai perduoti nuosavybės teise priklausantį ir šiuo metu Lietuvos kariuomenės patikėjimo teise valdomą turtą – šarvinių liemenių ir balistinių diržų. Pagal jį, Ukrainos kariuomenei būtų dovanojama 490 šarvinių liemenių už 617 tūkst. eurą ir toks pat kiekis balistinių diržų už 59 tūkst. eurų.

 

null
Didinamos lėšos krašto apsaugai būtų skirtos modernizacijai ir karių socialinei gerovei
2021.10.12
img

Spalio 11 d. neformaliame Vyriausybės posėdyje buvo pristatytas kitų metų valstybės biudžeto projektas. Jame numatytas 128 mln. eurų didėsiantis krašto apsaugos finansavimas – iki 1176 mln. Eur arba 7,1 proc. bendrų valstybės biudžeto išlaidų. Jei trečiadienį vyksiančio posėdžio metu projektui pritars Vyriausybė, projektas bus svarstomas Seime.

 

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: spalio 4-10 d.
2021.10.11
img

Spalio 4-10 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nekilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

 

null
Lietuvoje lankosi Baltijos gynybos koledžo delegacija
2021.10.11
img

Spalio 11 d. krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus susitiko su Lietuvoje besilankančia Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) delegacija ir aptarė aktualius gynybos politikos klausimus, atsparumą hibridinėms grėsmėms. Kasmet koledžo karininkai, kaip dalis studijų programos, atvyksta į Lietuvą susipažinti su šalies valstybinėmis institucijomis, politine ir strategine situacija regione.

 

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media