Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
29 30 31

 

 

Aktualijos

Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: spalio 18-24 d.
2021.10.26
img

Spalio 18-24 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nebuvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Savo naują knygą pristatęs V. Urbelis: dirbant su JAV reikia ne tik žinoti natas, bet ir girdėti muziką
2021.10.24
img

„Bendradarbiaudami su sąjungininkais Jungtinėse Amerikos Valstijose mes visada norime kažką iš jų gauti, bet ne visada žinome, kaip tai padaryti“, – sako Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis, kuris spalio viduryje pristatė naują savo knygą „JAV saugumo bendruomenė – kas ji tokia ir kaip su ja dirbti?“. Knygoje autorius pravėrė diplomatinio darbo su amerikiečiais užkulisius ir atskleidė įdomias JAV politikos subtilybes.

null
Briuselyje – NATO gynybos ministrų diskusija apie Afganistaną: aptartas tolesnis vaidmuo kovoje su terorizmu
2021.10.22
img

Briuselyje vykstančiame susitikime NATO gynybos ministrai pirmą kartą bendrai aptarė situaciją Afganistane, po to, kai valdžią šalyje perėmė Talibanas. Ministrai diskutavo apie tolesnį NATO vaidmenį kovoje su terorizmu, apie vykusį afganistaniečių evakavimo procesą, būtinybę išanalizuoti NATO operacijų Afganistane metu išmoktas pamokas.

null
Lietuva dalyvaus formuojant NATO gynybos ir saugumo technologijų inovacijų politiką
2021.10.22
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šiandien (spalio 22 d.)  kartu su 16 NATO šalių gynybos ministrų ir NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu oficialiai inauguravo procesą, kurio tikslas – išlaikyti ir toliau stiprinti technologinį ir inovacinį NATO šalių pranašumą.

null
Teismas: Lietuvos kariuomenė, atmesdama VBLS pasiūlymą dėl naujo laivo įsigijimo, pasielgė teisėtai
2021.10.22
img

Spalio 22 dieną Vilniaus apygardos teismas išsprendė UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“ (VBLS) įmonės pasiūlymo Lietuvos kariuomenės gelbėjimo ir teršalų likvidavimo laivo pirkimo konkurse tinkamumo klausimą. Konstatuota, kad VBLS pasiūlymas šiame konkurse nebuvo tinkamas, todėl jį atmesdama Lietuvos kariuomenė pasielgė teisėtai.

null
Prisiekę Lietuvai, studijas pradeda 99 Karo akademijos kariūnai
2021.10.22
img

Spalio 22 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko pirmo kurso kariūnų priesaikos ceremonija, kurios metu Tėvynei prisiekė 60 vaikinų ir merginų. 39 kariūnai kario priesaiką jau buvo davę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje. Per pastaruosius trejus metus matomas reikšmingai išaugęs jaunų žmonių susidomėjimas karininko profesija.

null
ES gynybos ministrų seminare A. Anušauskas pabrėžė transatlantinės vienybės svarbą
2021.10.21
img

„Europos Sąjungos ambicijų lygis turi atitikti turimus išteklius ir atspindėti politinę valią veikti“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, spalio 21 d. Briuselyje dalyvaudamas ES gynybos ministrų seminare. Jame ministrai aptarė ES rengiamą Strateginį kompasą.

null
NATO gynybos ministrai sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą reaguojant į Rusijos grėsmę
2021.10.21
img

„NATO turi turėti patikimus gynybos planus, parengtas ir galinčias laiku reaguoti pajėgas. Sąjungininkų pajėgos privalo būti pasirengusios reaguoti greitai“, - sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, spalio 21 d. su NATO gynybos ministrais aptaręs Aljanso atgrasymo ir gynybos politikos planavimą reaguojant į Rusijos grėsmę.

null
Už bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene „Auksinė krivūlė“ įteikta Raseinių savivaldybei
2021.10.20
img

Spalio 19 d., minint Lietuvos vietos savivaldos dieną, įvyko kasmetiniai savivaldos apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šiemet apdovanojimą įteikė Raseinių rajono savivaldybei už pagalbą priimant ir apgyvendinant iš Afganistano evakuotus Lietuvos kariams talkinusius vertėjus ir jų šeimos narius.

 

null
Už indėlį į Baltijos šalių bendradarbiavimo stiprinimą – medalis Latvijos gynybos ministerijos politikos direktoriui
2021.10.20
img

Spalio 20 d. Krašto apsaugos ministerijoje apdovanotas Latvijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotojas ir politikos direktorius Janis Karlsbergs. Medalį „Už nuopelnus“ latviui įteikęs krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius pabrėžė jo indėlį stiprinant Baltijos šalių bendradarbiavimą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media