Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Lietuvos leitenantai mokslus baigė Švedijoje

2001.12.18
Gruodžio 14 d. Švedijos karo jūrų akademijoje baigimo diplomus gavo du Lietuvos atstovai – Voldemaras Dima ir Valdas Venclovas. Jie Švedijos karo jūrų akademijoje mokėsi trejus metus.
V. Dima ir V. Venclovas, šiemet sėkmingai baigę mokymo kursą, Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu gavo leitenanto laipsnius.
Jau ne vieną šimtmetį garsėjusi savo istorija Karlskrona yra puikiai pažįstama ir Lietuvos karinėms pajėgoms. Čia įvairių karo profesijų mokosi Lietuvos kadetai. Karinėms jūrų pajėgoms - tai jau 5 Švedijoje paruoštų karininkų laida. Dar 5 būsimieji Karinių jūrų pajėgų karininkai mokslus baigs 2003 –2004 metaisDiplomų įteikimo ceremonija nuolatos vyksta Karlskronos bažnyčioje. Oficialus diplomų įteikimas paprastai yra lydimas orkestro ir operos solistų. Vėliau patiems geriausiems kadetams akademijos vadovybė įteikia apdovanojimus, o keturiems patiems geriausiems - kardus. Po šios ceremonijos žodis yra suteikiamas kitų valstybių, kurių kadetai baigia kursą, atstovams.
Šiemet Lietuvos karinėm jūrų pajėgom atstovavo jų vadas jūrų kpt. Kęstutis Macijauskas. Jis ir perskaitė prezidento dekretą dėl laipsnių teikimo bei įteikė kardus jauniems Lietuvos karo jūrininkams.Buvę kadetai Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivu "Vėtra" grįžo į Lietuvą, iš kur po trijų savaičių atostogų vėl vyks į Švediją ir dar pusė metų praktikuosis.
Visiškai baigę studijas leitenantai V.Dima ir V.Veclovas tarnaus Karinėse jūrų pajėgose.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media