Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Tarptautinis terorizmas bus įveiktas tik bendromis pastangomis

2002.03.18
Kovo 5 – 7 d. Vokietijoje, Heidelbergo mieste, vyko dešimtoji kasmetinė Europos kariuomenių sausumos pajėgų konferencija, kurioje dalyvavo 35 Europos valstybių, JAV, Kanados sausumos pajėgų vadai, kiti aukštas pareigas savose kariuomenėse užimantys karininkai. Lietuvai atstovavo KASP vadas plk. Arvydas Pocius.
Šio susitikimo pagrindinė tema "Asimetrinis karas. Ar mes pasirengę?" Mokslo pasiekimai, naujausios technologijos, skirtos civilizacijos pažangai, patekusios į teroristų rankas gali būti panaudotos tos pačios pažangos naikinimui. Fanatikų užgrobtas keleivinis lėktuvas su pilnomis degalų talpomis tampa galinga valdoma bomba. Svarbiausia kariuomenės užduotis yra savosios valstybės apsauga nuo išorės priešų, tačiau rugsėjo 11-oji parodė, kad tarptautinis terorizmas sienų nepripažįsta ir jį įveikti galima tik sutelktomis demokratinių valstybių jėgomis. Akivaizdu, kad "Namų gynyba" iš teritorinės sąvokos tampa konkrečių sprendimų reikalaujančia problema.
"Namų gynyba" demokratinėse Europos šalyse niekada nebuvo užmišta. Heidelbergo konferencijos dalyviai susipažino su Prancūzijos karo žandarmerijos, Italijos karabinierių korpuso veikla. Šios pajėgos savo šalyse išdėstytos teritoriniu principu, turi ir vykdo ne tik specifines karines užduotis, bet ir aktyviai talkina policijai. Jeigu nesusitvarko italų policija, darbo imasi karabinieriai. JAV ginkluotųjų pajėgų vadovybėje atsirado nauja pareigybė, - paskirtas generolas, kuris koordinuos reguliariosios kariuomenės ir Nacionalinės gvardijos bendrus veiksmus.
Konferencijoje, sakė plk. A.Pocius, daug dėmesio skirta grėsmių identifikavimo problemoms, politinio ir kriminalinio terorizmo, kuris dažniausiai būna tarpusavyje persipynęs, aspektams. Sprendimus dažniausiai reikia priimti staigiai ir teisingus, o be išsamios informacijos tai padaryti yra sunku. Tik savalaikis žvalgybinių duomenų rinkimas ir analizė, keitimasis informacija tarp demokratinių valstybių suteikia galimybę užbėgti įvykiams už akių.
Demokratinės šalys, kartu veikiančios tarptautinėse misijose ir operacijose, negali užmiršti vidaus saugumo, tačiau konferencijoje konstatuota, kad kažkokių bendrų rekomendacijų nėra. Kiekviena valstybė tvarkosi taip, kaip jai atrodo reikalinga."Namų gynybos" idėja mūsų šalyje buvo pradėta įgyvendinti iškart po Nepriklausomybės atkūrimo. Krašto apsaugos savanorių pajėgos yra šios idėjos reali išraiška.
kpt. Vytautas Voveris
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media