Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
29 30 31

 

 

Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius ir diplomatus aplankė aukšti NATO vadavietės atstovai

2008.12.01
image

Lapkričio 28 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane lankėsi vyriausiasis NATO civilis atstovas Afganistano Islamo Respublikai ambasadorius Fernandas Gentilini (Fernando Gentilini) ir Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) Afganistane štabo viršininko pavaduotojas stabilizavimui admirolas Metju Borsbumas (Matthieu Borsboom).

 

Vizito metu svečiai lankėsi Valstybės tarnautojų mokymo centre, apžiūrėjo šį pavasarį pradėtą statyti Goro provincijos prokuratūros pastatą. Šiuos projektus finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė; jie vykdomi bendradarbiaujant su JAV tarptautinio vystymo agentūra, Europos Komisija, Jungtinių Tautų narkotikų ir nusikalstamumo biuru.

 

Ambasadorius F. Gentilini teigiamai vertino Lietuvos diplomatų ir kariškių pastangas užtikrinant vystomąjį bendradarbiavimą ir saugumą. Pokalbių su PAG karine vadovybe bei Lietuvos Respublikos specialiosios misijos diplomatais metu aptartos Goro provincijos socialinės, saugumo ir ekonominės problemos, svarstyti pagalbos Goro provincijai planai.

 

Vizito metu svečiai taip pat susitiko su naujuoju Goro provincijos gubernatoriumi Sayed Mohammad Iqbal Munib, paskirtu į pareigas lapkričio mėnesį. Goro gubernatorius supažindino NATO vadavietės atstovus su provincijos aktualijomis, pasidžiaugė gerais tarpusavio santykiais su Gore dislokuotomis ISAF pajėgomis – Lietuvos vadovaujama PAG.

 

Goro provincija laikoma viena skurdžiausių Afganistane, todėl susitikimų ir pokalbių metu aptarti ir humanitarinės pagalbos klausimai. Goro provincijos gubernatorius prašė atkreipti dėmesį į tai, kad artėjant žiemai trečdalis Goro gyventojų, kuri gyvena žemiau skurdo ribos, gali pristigti maisto. „Prasta provincijos kelių infrastruktūra izoliuoja slėniuose gyvenančias gentis ištisiems mėnesiams, todėl tik su tarptautinės bendruomenės pagalba galima kažką pakeisti”, – sakė gubernatorius. Atsakydami į provincijos vadovo išreikštą susirūpinimą provinciją lankantys NATO atstovai kartu apsvarstė galimybes, kaip padėti provincijai. Jie taip pat informavo Goro vyriausybę apie vykdomas iniciatyvas.

 

NATO atstovai susitikimų metu sakė suprantantys Goro provincijos vadovų susirūpinimą ir teigė ypatingai vertinantys Lietuvos pastangas. „Savo buvimu ir gerais darbais jūsų kariai ir civiliai suteikia viltį Goro žmonėms, kurie jaučiasi pamiršti savo šalies vyriausybės. Visi suprantame, kad permainoms reikia laiko, tačiau matydamas kaip sėkmingai Lietuvos vadovaujama PAG bendradarbiauja su Goro administracija, esu įsitikinęs, kad padėtis Goro provincijoje ateityje tik gerės”, – susitikimuose pabrėžė F. Gentilini.

 

Vizito pabaigoje svečiai susitiko su Čagčarane tarnaujančiais kariais, neformaliai pabendravo, susipažino su karių buities ir tarybos sąlygomis.

 

Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje tarnauja jau aštuntoji Lietuvos vadovaujama PAG pamaina. Tai jau antroji provincijos atkūrimo grupė, suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų pagrindu. Lietuvos vadovaujamoje PAG kartu su Lietuvos kariais ir civiliais taip pat tarnauja Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos ir Gruzijos kariškiai.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

PAG-8 visuomenės informavimo karininkas leitenantas Karolis Zikaras

2012-10-16 03:19

gajxwtvjc

jYdXkg , [url=http://uwkugnxbopfc.com/]uwkugnxbopfc[/url], [link=http://xhrviibcqdej.com/]xhrviibcqdej[/link], http://ugglvqbnaegt.com/
2012-10-15 16:44

urdiuvmjrz

XMTIxy heqdylejvoel
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media