Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
29 30 31

 

 

Kosovas. Kario dienoraštis: pirmosios dienos misijoje

2008.11.28
image

Gr. Dainius Pilypas, KFOR–19

Prieš išskrisdamas į Kosovą iš savo draugo, Ruklos seniūno Ginto Jasiulionio, gavau bene geriausią dovaną, kurią pasiėmiau ir į misiją – Lietuvos istorinę vėliavą su Vyčiu. Mažesnę, trispalvę, jau anksčiau įsidėjau, bet istorinė vėliava taip pat labai brangi, nes man Lietuva – tai ne tik Nepriklausomybės kovos, valstybingumo atkūrimas, bet ir garsūs bei didingi viduramžiai, pergalės ir netektys, nuosmukiai ir prisikėlimai. Man nesvarbu, kad gal kam nors net juokinga, bet aš – patriotas ir žodžiai, jog atstovausime Lietuvai, būsime mažytė Lietuvos dalis svetimoje žemėje, man ne tušti.

Pirmosios dienos Kosove pralėkė labai greitai, nes veikti turime ką – atskridome, reikia įsikurti, perimti patalpas, inventorių. Prasidėjo pirmieji  patruliavimai, tarnybos, kol kas kartu su pasilikusiais KFOR–18 kariais, perduodančiais mūsiškiams patirtį.

Sąlygos bazėje atrodo tiesiog fantastiškos – ko tik čia nėra! Parduotuvės, panašios į prekybos centrus, kavinė, kirpykla, siuvykla, skalbykla, kompiuterių taisykla, kino teatras, dar šokių pamokos, visokie žygeivių, bėgikų, šachmatininkų būreliai, puiki treniruoklių salė, krepšinio, beisbolo aikštelės ir t.t.

Orai dar šilti, bet klimatas kitoks nei Lietuvoje – naktį jau būna žvarbu, paryčiais, kada keliamės, pradeda po truputėlį šilti, įdienojus net karštoka darosi. Grožimės Liuboteno kalno vaizdais. Jo aukštis – pustrečio kilometro, mums, lietuviams, lygumų gyventojams, atrodo labai įspūdingas. Nuo bazės iki to kalno apie 30 km, o atrodo, kad jis čia pat, kieme...

Po dviejų savaičių vilniečius išlydėjome namo, į Tėvynę, ir visas pareigas bei užduotis jau vykdo mūsų būrys. Vieną sekmadienį, kai didesnė būrio dalis buvo laisva nuo tarnybos, nuvykome pasižvalgyti po Mitrovicą. Įspūdžių daug, bet vis dėlto įdomiausia mums buvo danų bazėje, taip pat užkopti į kelias prie Mitrovicos esančias kalvas, kurios Lietuvoje jau būtų laikomos tikrais kalnais.

Dvi dienas kitoje bazėje treniravomės malšinti riaušes. Pirmąją dieną šiek tiek pasimokėme iš lenkų, o kitą  jau dalyvavome rimtesnėse, panašiose į tikrovę, pratybose. Labai įdomios pratybos ir naudingos, nes ką gali žinoti, nors tikime, kad mums, taikdariams, jėgos griebtis neprireiks.

____
Lietuvos karių būrys KFOR–19 tarnybą NATO taikos palaikymo pajėgų Kosove misijoje pradėjo spalio mėnesį. Trisdešimties karių būrys suformuotas iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės savanorių.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media