Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
26 29 30 31

 

 

Žinių archyvas (2008 - 11)

Seimo Pirmininkas lankėsi Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje
2008.11.27
imgLapkričio 26 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose lankėsi Lietuvos Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas. Čia jį sutiko l. e. krašto apsaugos ministro pareigas Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus, Gynybos štabo viršininkas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Karinių oro pajėgų vadas brigados generolas Artūras Leita, Aviacijos bazės ir JAV kontingento vadovybė.
null
Krepšinio aikštelėje susitiko Lietuvos, JAV kariai ir Kuršėnų moksleiviai
2008.11.26
imgLapkričio 21 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės (Šiauliai) atstovai ir NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys JAV kariai lankėsi Kuršėnų politechnikos mokykloje. Kariai buvo pakviesti stebėti mokyklos saviveiklos kolektyvų pasirodymų, kurie buvo surengti Lietuvos kariuomenės atkūrimo 90-mečio proga. Bazės ir JAV atstovai savo ruožtu mokiniams papasakojo apie karinius vienetus, jų funkcijas ir specifiką. Po koncerto ir pristatymų mokykloje buvo organizuotas tarptautinis 3x3 krepšinio turnyras, kuriame dalyvavo keturios mokyklos mokinių, Aviacijos bazės, Ginkluotės ir technikos remonto depo ir dvi JAV karių komandos.
null
Išleistas nuotraukų albumas „Lietuvos kariuomenė. Veidai”
2008.11.26
imgLapkričio 25 d. Vilniuje pristatytas fotomenininko Sauliaus Paukščio nuotraukų albumas „Lietuvos kariuomenė. Veidai”. Albume – Lietuvos karių portretai, akimirkos iš pratybų ir mokymų, taip pat tarptautinės operacijos Afganistane.
null
Afganistano vaikus šildys Lietuvos moksleivių numegzti šalikai
2008.11.25
imgLapkričio 22 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės aštuntosios pamainos (PAG-8) kariai Čagčarano mergaičių mokyklai ir vienai berniukų mokyklai perdavė apie 500 Lietuvos moksleivių numegztų šalikų. Vaikams taip pat buvo išdalinti sąsiuviniai, pieštukai. Šalikų perdavimo ceremonijos metu renginio sumanytojas ir koordinatorius PAG-8 Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas majoras Gediminas Latvys sakė: „Tikiuosi, kad ši nedidelė Lietuvos moksleivių dovana šildys jų bendraamžius iš Goro provincijos. Ir šildys ne tik jų kūnus, bet ir širdis. Lietuvos moksleiviai į šalikus sudėjo visą savo širdį ir taip išreiškė solidarumą su Goro provincijos vaikais. Todėl ši dovana – Lietuvos ir Goro vaikų draugystės simbolis.”
null
Savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-ojoje rinktinėje – naujas vadas
2008.11.25
imgLapkričio 21 d. Alytuje minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo 90-metį, majorui Arturui Jasinskui buvo perduota Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vėliava. Mjr. A. Jasinskas pakeitė ankstesnįjį rinktinės vadą mjr. Raimondą Matulaitį, išvykusį mokytis į Baltijos gynybos koledžą Tartu, Estijoje.
null
Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje lankysis Seimo Pirmininkas A. Valinskas
2008.11.25
Lapkričio 26 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose lankysis Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas. Seimo Pirmininką lydės Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas. Aviacijos bazėje Seimo atstovai susitiks su Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybe, šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančio Jungtinių Amerikos Valstijų kontingento vadovybe, lankysis Aviacijos bazės Greitojo reagavimo zonoje, apžiūrės JAV naikintuvus F-15 C.
null
Lietuvos kariuomenės atkūrimo 90-asis gimtadienis minėtas Kaune
2008.11.25
imgLapkričio 22 d. Kaune Lietuvos kariuomenės 90-ojo gimtadienio šventė prasidėjo šv. mišiomis Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po šv. mišių Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje įvyko iškilminga Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija ir paradas K. Donelaičio gatvėje.
null
Vytenio bataliono kovinė vėliava perduota naujajam vadui
2008.11.24
imgLapkričio 21 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas minėjo kariuomenės atkūrimo 90-ąsias metines. Šią dieną bataliono kovinė vėliava buvo perduota naujai paskirtam bataliono vadui pulkininkui leitenantui Petrui Montvilai.
null
Afganistane tarnaujantys kariai minėjo Lietuvos kariuomenės atkūrimo 90-ąsias metines
2008.11.24
imgLapkričio 22 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės aštuntosios pamainos (PAG-8) kariai minėjo Lietuvos kariuomenės atkūrimo 90-ąsias metines. Šventės proga Lietuvos vadovaujamoje PAG stovykloje buvo surengta iškilminga karių rikiuotė. Jos metu PAG-8 vadas pulkininkas Vytautas Reklaitis pasveikino Lietuvos karius su švente. „Prieš 90 metų buvo atkurta Lietuvos kariuomenė. Tada ką tik atkurta Lietuvos valstybė turėjo atsilaikyti prieš grobikiškus kai kurių savo kaimynų kėslus. Ir jei to meto ne mūsų kariai savanoriai, galbūt dabar nebūtų Lietuvos valstybės, galbūt nebūtų ir lietuvių tautos”, – kreipdamasis į Lietuvos PAG tarnaujančius užsienio šalių karius sakė vadas.
null
Lietuvoje lankosi Suomijos kariuomenės gynybos štabo viršininkas
2008.11.24
imgLapkričio 24–25 d. Lietuvoje lankosi Suomijos kariuomenės gynybos štabo viršininkas generolas leitenantas Aris Puheloinenas. Pirmąją vizito dieną svečias lankėsi Krašto apsaugos ministerijoje, kur susitiko su laikinai ministro pareigas einančiu Juozu Oleku.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media