Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
29 30 31

 

 

Žinių archyvas (2008 - 11)

Lietuvos vadovaujamą misiją Afganistane perėmė aštuntoji karių pamaina
2008.11.17
imgLapkričio 17 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane vyko Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pamainų pasikeitimo ceremonija – pusmetį ištarnavusią septintąją grupės pamainą (PAG-7) pakeitė aštuntoji pamaina (PAG-8), vadovaujama pulkininko Vytauto Reklaičio.
null
Kaune vyksta septintasis Lietuvos kariuomenės šachmatų čempionatas
2008.11.14
imgLapkričio 14 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje vyksta septintasis Lietuvos kariuomenės šachmatų čempionatas. Čempionatą organizuoja kariuomenės Sporto klubas ir Brigados generolo Antano Gustaičio šachmatų klubas.
null
Minimos Lietuvos kariuomenės atkūrimo 90-osios metinės
2008.11.14
imgMinėdama jubiliejų Lietuvos kariuomenė šiais metais įvairiuose šalies miestuose – Šiauliuose, Druskininkuose, Tauragėje, Joniškyje, Marijampolėje, Alytuje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje – lapkričio 16-23 d. surengs šventinius kariuomenės dienos minėjimus. Bus laikomos Šv. mišios, pagerbtas žuvusių Lietuvos karių atminimas, vyks iškilmingos rikiuotės, konkursai, karinių orkestrų pasirodymai, bus atidaromos parodos, kariniuose daliniuose vyks atvirų durų dienos, karius ir miestelėnus su švente pasveikins Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviai ir NATO greitojo reagavimo Oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančio JAV Karinių oro pajėgų kontingento naikintuvai.
null
Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje lankėsi „Ryto” pradinės mokyklos moksleiviai
2008.11.14
imgLapkričio 12 d. Stasio Raštikio puskarininkių mokykla (SRPM) buvo pilna vaikų klegesio – čia apsilankė pradinių klasių moksleiviai iš Kauno „Ryto” pradinės mokyklos. Moksleivių ekskursija po SRPM – Kauno „Ryto” mokykloje vykusio projekto „Vyriškumo ir drąsos reikalaujančios profesijos” dalis. Moksleiviams buvo parodytas filmas apie Lietuvos kariuomenę, surengta kario ekipuotės ir ginkluotės paroda. O labiausiai vaikams patiko apžvalginė ekskursija, kurios metu aprodyta mokyklos infrastruktūra, Kauno tvirtovės I baterijos pozicijos ir kliūčių ruožas.
null
Lietuvos kariuomenė ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį
2008.11.13
imgLapkričio 12 d. Lietuvos kariuomenė, atstovaujama kariuomenės vado generolo leitenanto Valdo Tutkaus, ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), atstovaujamas rektoriaus profesoriaus habilituoto daktaro Romualdo Ginevičiaus, pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo studijų, mokslo ir techninės kūrybos srityse.
null
Bus pristatomas Lietuvos karininko poezijos rinkinys
2008.11.13
imgLapkričio 14 d. Šv. Ignoto bažnyčios Rūsio salėje vyks Lietuvos karininko majoro Valerijaus Šerelio poezijos rinkinio „Mūzoms ir jų kareiviams” pristatymas. „Šis poezijos rinkinys – tai pirmasis kareivio, daug mačiusio ne visai šaltuose kraštuose – Afganistane ir Irake – eilėraščių rinkinys. Jame lengvu humoru, subtiliomis užuominomis, o kartais ir kandžia ironija ar sarkazmu, ciniškai arba atvirkščiai – romantiškai, beveik nuolat su šypsena žaidžiama žodžiais”, – rašoma knygos anotacijoje.
null
Ministerija pasirašys bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos futbolo federacija
2008.11.13
imgLapkričio 14 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) viceprezidentas Gintautas Babravičius pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutartimi Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir LFF siekia bendradarbiauti regioniniu ir respublikiniu lygiu skatinant vaikų ir jaunimo iki 18 metų amžiaus dalyvavimą masinio futbolo sporto veikloje, įgyvendinant LFF vaikų ir masinio futbolo programą „Sugrąžinkime vaikus į stadionus” programą, tuo prisidedant prie Lietuvos Vyriausybės patvirtintos Vaikų ir jaunimo socializacijos programos įgyvendinimo, taip pat siekiant ugdyti pilietiškus ir socialiais atsakingas jaunuolius.
null
Gedimino štabo batalione – tradicinė atvirų durų diena
2008.11.13
imgLapkričio 12 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio (LDK) Gedimino štabo batalione vyko atvirų durų diena, kurios metu batalione lankėsi per 300 įvairių klasių moksleivių iš Vilniaus, Molėtų ir Rokiškio rajonų. Moksleiviai susipažino su kariško gyvenimo ypatumais, apžiūrėjo bataliono techniką ir ginkluotę, išbandė savo taiklumą šaudydami iš pneumatinių šautuvų, stebėjo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos ir Gyvosios istorijos klubo „Varingis” parodomąsias programas, vaišinosi kareiviška koše.
null
KAM sekretorius Taline dalyvaus aukšto lygio NATO ir Ukrainos komisijos konsultacijose
2008.11.12
Lapkričio 12–13 d. Krašto apsaugos ministerijos sekretorius Andrius Krivas ir Lietuvos ambasadorius prie NATO Linas Linkevičius Taline (Estijoje) dalyvaus NATO ir Ukrainos komisijos aukšto lygio konsultacijose. Susitikimo, kuriame dalyvaus ir Ukrainos gynybos ministras Jurijus Jachanurovas, pagrindinis darbotvarkės klausimas yra NATO ir Ukrainos santykiai besikeičiančioje saugumo aplinkoje. NATO viršūnių susitikime balandį Bukarešte visos NATO šalys sutarė, kad Ukraina taps NATO nare.
null
PAG-9 pamainos kariai misijai Afganisatne pradėjo ruoštis bendraudami
2008.11.12
imgLietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupės (toliau – PAG) misiją Afganistane ruošiasi perimti aštuntoji karių pamaina, tuo tarpu Lietuvoje ruoštis misijai pradėjo devintoji PAG pamaina, PAG-9, kurią sudaro daugiausia Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media