Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
29 30 31

 

 

Baigiasi darbų teikimo terminas konkursui „Šiuolaikinio kario portretas

2010.02.24
image

Kviečiame visus kuriančius suskubti ir pateikti konkursui „Šiuolaikinio kario portretas" rašytinius, vaizdo ar garso kūrinius. Elektronines darbų kopijas iki kovo 2 d. prašome pristatyti į Lietuvos žurnalistų sąjungą (S. Konarskio 49, Vilnius) arba atsiųsti el. paštu info@lzs.lt; vis@kam.lt.

 

Krašto apsaugos ministerija, kartu su Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga kviečia dalyvauti ne tik žiniasklaidos atstovus, bet ir visus besidominčius Lietuvos kariuomene - rašančius ir kuriančius garso ir vaizdo medžiagą. Svarbiausia, kad ši medžiaga atitiktų konkurso tematiką ir būtų publikuota viešai.

 

Pagal konkurso „Šiuolaikinio kario portretas" nuostatus kiekvienas konkurso dalyvis gali pateikti ne daugiau kaip penkis darbus. Konkurso nuostatai patvirtinti pagal Krašto apsaugos ministerijos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pasirašytą bendradarbiavimo susitarimą.

 

Darbus, atsižvelgdama į darbų kūrybiškumą, originalumą, teksto kalbą, vertins Vertinimo komisija, sudaryta iš Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Krašto apsaugos ministerijos atstovų. Konkurso prizinis fondas - 6000 Lt. Geriausi konkursui pateikti darbai bus publikuojami atskiru leidiniu ir įteikti kiekvienam dalyviui.

 

Konkurso laimėtojai bus paskelbti ir premijos įteikiamos gegužės 15 d. minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Vilniaus Vingio parke.

 

Praėjusiais metais konkursui 27 autoriai pateikė 51 darbą. Pirmoji vieta spaudos kategorijoje skirta apskrities ir miesto dienraščio „Šiaulių kraštas" žurnalistei Živilei Kavaliauskaitei už straipsnį „Karo lakūnas jausmų nesigėdija". Antroji vieta - savaitraščio „Šeimininkė" žurnalistei Jolantai Kažemėkaitytei už straipsnį „Esi, kuo nusipelnei būti - net generole". Trečioji vieta - apskrities ir miesto laikraščio „Alytaus naujienos" žurnalistei Aldonai Kudzienei už straipsnį „Kareivis turi norėti kariauti".

 

Televizijos ir interneto žiniasklaidos kategorijoje komisija skyrė dvi pirmąsias vietas. Jos skirtos Jauniui Matoniui už video miniatiūrą „Package from LT" („Siuntinys iš Lietuvos") ir Ilonai Skujaitei su Domantu Vildžiūnu sukūrus dokumentinę apybraižą „Tadas - ledlaužis".

 

2008 m. konkurse dalyvavo 18 autorių, jie pateikė 25 publikacijas. Pirmosios vietos nugalėtoja buvo paskelbta Vilma Jankienė („Aviacijos pasaulis"). Taip pat prizines vietas laimėjo atsargos pulkininkas Jonas Gečas ir vyresnysis leitenantas Mindaugas Matukonis.

 

2007 m. Vertinimo komisija pirmosios vietos neskyrė. Antrąja vieta įvertinti trys „Alytaus naujienų žurnalistės Aldonos Kudzienės rašiniai, trečioji vieta atiteko Andriui Vaitkevičiui iš naujienų portalo www.alfa.lt. Dviem paskatinamosiomis premijomis apdovanotos žurnalistė Jurgita Činkienė, kurios rašinys „Moteriška odė šarvuočiui" publikuota žurnale „MM", ir Zita Kaktienė, „Šiaulių naujienose" išspausdinusi rašinį „Savanorių vadas apie karą nesvajoja".

 

2006 m. vykusiame pirmajame konkurse geriausiais autoriais buvo pripažinti Vilma Jankienė („Aviacijos pasaulis"), Denisas Nikitenko („Vakarų ekspresas"), Živilė Kavaliauskaitė („Šiaulių kraštas") ir majoras Albertas Dusevičius, tarnavęs Afganistane.


Konkurso nuostatai: www.kam.ltwww.lzs.lt

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media