Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
26 29 30 31

 

 

Gynybos ministrai aptarė Lisabonos sutarties įgyvendinimo klausimus, ES ir NATO santykius ir bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis

2010.02.25
image

 

Vasario 24–25 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime Palma de Maljorkoje (Ispanija). Gynybos ministrai aptarė Lisabonos sutarties įgyvendinimo klausimus, ES ir NATO santykius ir bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis.

 

ES gynybos ministrai aptarė Lisabonos sutarties nuostatų įgyvendinimą ES bendros saugumo ir gynybos politikos (BSGP) srityje. R. Juknevičienė dalyvavo diskusijoje dėl pirmininkaujančios šalies vaidmens saugumo ir gynybos srityje, taip pat dėl gynybos ministrų statuso gruodžio mėnesį įsigaliojus Lisabonos sutarčiai.

 

ES gynybos ministrų susitikime dalyvavęs NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas pasisakė už ES ir NATO bendradarbiavimo tobulinimą ir ES ir Turkijos bendradarbiavimo gynybos srityje stiprinimą. Savo kreipimesi į gynybos ministrus ir NATO generalinį sekretorių ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton taip pat ragino stiprinti praktinį ES ir NATO bendradarbiavimą ir parengti susitarimus operacijų regionuose, nelaukiant politinių problemų sprendimo.

 

R. Juknevičienė susitikimo metu kalbėjo dėl karinės įrangos pardavimo trečiosioms šalims, ypač kai šios įvardija bendras ES ir NATO gynybos struktūras priešiškomis. Pasak ministrės, vienai kuriai nors NATO ar ES valstybei priėmus sprendimą dėl karinės įrangos perdavimo trečiajai šaliai, visoms ES ir NATO narėms tenka tam tikra atsakomybė už tos įrangos tolesnį panaudojimą. Ministrė paminėjo, kad iš šalių narių norėtų sulaukti daugiau skaidrumo ir konsultacijų prieš sudarant panašius sandorius. Taip pat išreiškė viltį, kad ateityje ES nuosekliau įgyvendins skaidrią ir principingą politiką karinės technologijos ir įrangos eksporto kontrolės klausimais.

 

Maljorkoje R. Juknevičienė taip pat susitiko su Prancūzijos gynybos ministru Hervé Morinu, su kuriuo aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus bei kalbėjosi apie Prancūzijos planus dėl karinio laivo pardavimo Rusijai.

 

Gynybos ministrai dvi dienas vykusio susitikimo metu taip pat aptarė ES tarptautinių operacijų, karinių ir civilių ES krizių valdymo pajėgumų plėtros klausimus.

 

Balandžio mėnesį Liuksemburge vyks oficialus ES gynybos ministrų susitikimas.

 

Asmuo ryšiams - krašto apsaugos ministrės patarėja vešiesiems ryšiams Danguolė Bičkauskienė, tel. 8-5 273 55 20,
mobil. tel. +370 686 06 265.

 

Nuotraukos šaltinis – Ispanijos Gynybos ministerija.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media