Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vadovaujama Lietuvos vyriausybinė delegacija lankosi Korėjos Respublikoje

2010.02.12
image

Vasario 16–21 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir jos vadovaujama Lietuvos vyriausybinė delegacija su oficialiu vizitu lankosi Korėjos Respublikoje. Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos delegacijos sudėtyje taip pat – Lietuvos energetikos viceministras Romas Švedas, ūkio viceministras Arnoldas Burkovskis, susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas, Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Korėjos Respublika grupės pirmininkas Vaidotas Bacevičius, Kauno meras Andrius Kupčinskas, Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Korėjos Respublikai Rokas Bernotas, Lietuvos verslo atstovai ir kt.


„Šiuo vizitu pirmiausia siekiame padėti mūsų šalims užmegzti glaudesnius ryšius ekonominio vystymo skatinimo, energetikos, transporto, informacinių technologijų ir kitose srityse, – prieš vizitą sakė R. Juknevičienė. – Manome, kad Lietuva ir Korėjos Respublika turi nemažai bendrų interesų. Pietų Korėja, kuri per trumpą laiką iš žemės ūkio šalies išsivystė į vieną pirmaujančių pasaulio ekonomikų, savo patirtimi yra įdomi Lietuvai. Tikimės, kad ir Lietuva galėtų sudominti Korėją kaip potenciali rinka, todėl kviesime Korėjos žmones atvykti ir investuoti Lietuvoje“.

 

Per vizitą Pietų Korėjoje krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė planuoja susitikti su šalies nacionalinės gynybos ministru Kimu Tae-Youngu (Kim Tae-Young), su kuriuo pasirašys Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Korėjos Respublikos nacionalinės gynybos ministerijos tarpusavio supratimo memorandumą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje. Dokumentas numato keitimąsi informacija, aukšto lygio ir specialistų vizitais, bendradarbiavimą organizuojant karinių ir civilių mokymus, dalyvavimą šalių ar tarptautinių organizacijų rengiamose tarptautinėse karinėse pratybose, kitas priemones.

 

Pasak R. Juknevičienės, dalyvavimas tarptautinėje operacijoje Afganistane yra viena potencialių bendradarbiavimo sričių, nes Lietuva nuo 2005 metų Afganistane vadovauja Goro provincijos atkūrimo grupei, o Pietų Korėja planuoja atnaujinti karių dalyvavimą operacijoje Afganistane ir steigti atkūrimo grupę Parvano provincijoje, šalies Vakaruose. Ministrė planuoja pristatyti kolegoms Nacionalinėje gynybos ministerijoje Lietuvos koordinuojamą civilių veiklą ir įgyvendinamus vystomojo bendradarbiavimo projektus Goro provincijoje, investavimo provincijoje galimybes.

 

Pietų Korėjoje ministrė R. Juknevičienė ir jos vadovaujamos vyriausybinės delegacijos nariai taip pat planuoja susitikti su Korėjos Respublikos Parlamento vadovu ir atstovais, atsakingais ir Lietuvos ir Pietų Korėjos tarpparlamentinius ryšius, aplankyti didžiąsias šalies pramonės įmones, lankytis Pietų ir Šiaurės Korėjos pasienio regione.

 

Vizito metu Seule R. Juknevičienei už asmeninį indėlį plėtojant politinius ir kultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir Korėjos Respublikos bus suteiktas Hankooko (Hankook) užsienio studijų universiteto garbės daktaro vardas. Šiame universitete ministrė skaitys pranešimą „Lietuvos tūkstantmetis Europos kryžkelėje“, kuris supažindins su mūsų šalies istorijos, politikos ir ekonomikos raida.


Krašto apsaugos ministrė yra ilgametė Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Korėjos Respublika narė, 2000-2008 metais vadovavo šiai grupei, dabar eina grupės pirmininko pavaduotojo pareigas. Šis vizitas bus jau ketvirtas R. Juknevičienės darbo vizitas Korėjos Respublikoje.

 

Nuotrauka Alfredo Pliadžio (KAM).

2021-07-15 15:36

Coreysatic

This year turned out to be very difficult. But we have optimized and reduced the cost of our products! It is almost impossible to find prices lower than ours, the sale is at the cost price level. Watch and be surprised by our super low prices https://cutt.us/6nChw
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media