Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
26 29 30 31

 

 

Žinių archyvas (2010 - 02)

Vilniuje posėdžiavo Baltijos jūros stebėjimo ir bendradarbiavimo projekto šalių atstovai
2010.02.19
img


Vasario 17–19 d. Vilniuje, Krašto apsaugos ministerijoje, vyko tarptautinio Baltijos jūros stebėjimo ir bendradarbiavimo projekto (angl. Sea Surveillance and Co-operation in the Baltic Sea, SUCBAS) šalių atstovų susitikimas.

null
Informacija dėl jūrų kapitono Olego Mariničiaus prašymo nepratęsti profesinės karo tarnybos sutarties
2010.02.19

Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė mato būtinybę pateikti faktinę informaciją dėl Karinių jūrų pajėgų vado jūrų kapitono Olego Mariničaus prašymo nepratęsti profesinės karo tarnybos (PKT) sutarties.

null
Lietuvos sausumos pajėgų kariai dalyvavo mokymuose Danijoje
2010.02.18
img

Vasario 10–12 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabų kariai Danijoje, Nymindegabe, dalyvavo Danijos divizijos padalinių mokymuose „Keliaujantis riteris“ (angl. Errant Knight). Mokymuose Danijos divizijos padalinių štabų kariai tobulino pasirengimą taikos palaikymo operacijoms. Mokymuose taip pat dalyvavo Danijos divizijos štabo ir divizijai priskirtų Latvijos ir Estijos brigadų štabų personalas, Danijos divizijos patarėjų grupės kariai – iš viso apie 100 žmonių.

null
Atvirų durų diena Karo akademijoje
2010.02.18
img

Vasario 13 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Atvirų durų diena, kurioje apsilankė apie 600 jaunuolių iš visos Lietuvos.

null
Lietuvoje lankosi Latvijos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas
2010.02.18
img

Vasario 18-19 dienomis Lietuvoje lankosi Latvijos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Andis Dilanas (Andis Dilāns).  Vasario 18 d. svečias susitiko su Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo viršininku flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku.

null
Atidaryta Vytauto Dižiojo karo muziejaus Didžiosios salės ekspozicija
2010.02.17
img

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas div. gen. Stasys Raštikis, Antrojo pasaulinio karo metais dirbęs Vytauto Didžiojo karo muziejuje, savo knygoje „Kovose dėl Lietuvos" taip aprašo Vytauto Didžiojo karo muziejų: „Netenka aprašinėti atskirų Karo Muziejaus skyrių, nes kas jų nematė ar nežinojo."

null
Sveikinimas iš Afganistano Vasario 16-osios proga
2010.02.17
img

Iš istorijos žinome, kad visame pasaulyje, norint įamžinti vieną ar kitą įvykį, visuomet buvo kalbama apie kažkokią atskaitos datą, reiškiančią, kad pasaulyje viskas pasikeitė. Tikriausiai negalėtume net įsivaizduoti, ką reiškė senovės romėnams posakis "nuo Romos miesto įkūrimo". Nežinome, ką jautė senovėje graikai, skaičiuodami savo gyvenimo metus olimpiadomis, kurių šiais laikais buvo dar tiek mažai. O ką jau bekalbėti apie neužmirštamą krikščionių skaičiavimą "Viešpaties metais", kuriuo naudojamės ir dabar?

null
PAG kariai klausėsi paskaitos apie Afganistano kultūrą
2010.02.17
img

Vasario 13 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane apsilankė Goro provincijos Kultūros ir informacijos departamento vadovas Mohas Sarwaras Azaadas su delegacija ir vietos jaunimo organizacijos atstovai. Svečiai PAG ramovėje kariams ir civiliams skaitė paskaitą apie Afganistano kultūrą.

null
Lietuvos karių stovykloje Afganistane paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena
2010.02.17
img

Vasario 16 d., minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane vyko renginiai, skirti vienai svarbiausių Lietuvos valstybingumui datų pažymėti.

null
Seule pasirašytas Lietuvos ir Korėjos susitarimas dėl karinio bendradarbiavimo
2010.02.17
img

Vasario 17 d. su oficialiu vizitu Korėjos Respublikoje viešinti Lietuvos vyriausybinė delegacija, vadovaujama krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės, Seule susitiko su Korėjos nacionalinės gynybos ministru Kimu Tae-Youngu (Kim Tae-Young). Susitikime buvo aptarti regioninio saugumo klausimai, dvišalio bendradarbiavimo galimybės, saugumo situacija Afganistane ir kiti abiem šalims aktualūs klausimai. R. Juknevičienė ir K. Tae-Youngas pasirašė Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Korėjos Respublikos nacionalinės gynybos ministerijos tarpusavio supratimo memorandumą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media