Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
29 30 31

 

 

Žinių archyvas (2010 - 02)

Krašto apsaugos ministrės komentaras dėl prancūziško laivo „Mistral“ pardavimo Rusijai
2010.02.09
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, šiuo metu taip pat laikinai einanti užsienio reikalų ministro pareigas, komentuodama Prancūzijos sprendimą dėl prancūziško amfibinio desanto laivo „Mistral“ pardavimo Rusijai sakė: „Sprendimas eksportuoti pažangią puolamąją karinę įrangą į Rusiją demonstruoja ypatingą Prancūzijos pasitikėjimą Rusija. Raginčiau Rusiją taip pat pasitikėti NATO ir nelaikyti Šiaurės Atlanto aljanso grėsme saugumui, kaip jį Rusija įvardijo savo naujoje karinėje doktrinoje. Tikiuosi, kad šis klausimas bus aptartas artimiausiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime Ispanijoje, kur ketinu apie tai kalbėti. Galbūt šis atvejis paskatins ES, JTO  nuosekliau ir skaidriau taikyti  strateginių prekių eksporto nuostatas ir siekti vieningos jų interpretacijos. Taip pat tikiuosi, kad ateityje mūsų sąjungininkai prieš darydami sprendimus, galinčius paveikti NATO bei atskirų jos narių ir partnerių saugumo interesus, pirmiausia pasikonsultuos Aljanse.“

null
Lietuvos karo akademijoje studentai diskutuos garbės ir etikos klausimais
2010.02.09
img

Vasario 11 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (Šilo g. 5A, Vilnius) rengiama Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų konferencija „Garbingas elgesys studijų procese“.

null
Lietuvos ir JAV kariuomenių vadai sutarė bendradarbiauti stiprinant Afganistano saugumo pajėgas Goro provincijoje
2010.02.09
img

Vasario 8 d. su oficialiu vizitu Jungtinėse Amerikos Valstijose viešintis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius Vašingtone susitiko su JAV Jungtinio štabų viršininkų komiteto pirmininku (JAV kariuomenės vadu) admirolu Mike G. Mullenu ir kitais Pentagono pareigūnais.

null
Krašto apsaugos ministrė susitiko su Japonijos užsienio reikalų valstybės sekretoriumi
2010.02.08
img

Vasario 6 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, laikinai einanti Užsienio reikalų ministro pareigas, Miuncheno saugumo konferencijoje susitiko su Japonijos užsienio reikalų valstybės sekretoriumi Koichi Takemasa.

 

Susitikimo metu buvo aptarti dvišalių santykių klausimai, paramos Afganistanui projektai ir bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose. Ministrė R. Juknevičienė padėkojo pašnekovui už aktyvų Japonijos indėlį teikiant paramą Afganistano Goro provincijai, kurioje veikia Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupė. Valstybės sekretorius patikino, kad Japonija ir toliau tęs ir stiprins tokią paramą.

null
Skelbiama konkurso „Šiuolaikinio kario portretas
2010.02.08
img

Krašto apsaugos ministerija kartu su Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga vėl kviečia visus kuriančius dalyvauti konkurse „Šiuolaikinio kario portretas". Konkurse kviečiami dalyvauti ne tik žiniasklaidos atstovai, bet ir visi besidomintys Lietuvos kariuomene - rašantys ir kuriantys garso ir vaizdo medžiagą. Svarbiausia, kad ši medžiaga atitiktų konkurso tematiką ir būtų publikuota viešai.

 

Pagal konkurso „Šiuolaikinio kario portretas" nuostatus kiekvienas konkurso dalyvis gali pateikti ne daugiau kaip penkis darbus. Elektronines darbų kopijas iki 2010 m. kovo 2 d. prašome pristatyti į Lietuvos žurnalistų sąjungą (S. Konarskio 49, Vilnius) arba atsiųsti el. paštu info@lzs.lt; vis@kam.lt.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė dalyvavo virtualiame diskusijų forume globalaus saugumo klausimais
2010.02.08
imgVasario 8 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė dalyvavo virtualiame diskusijų forume globalaus saugumo klausimais „The Security Jam“. Savo komentare ministrė akcentavo, kad viena kertinių naujos NATO strateginės koncepcijos užduočių yra surasti balansą tarp aljanso kolektyvinės gynybos įsipareigojimų ir veiklos už NATO ribų. Krašto apsaugos ministrė pabrėžė civilinių ir karinių instrumentų integravimo svarbą vykdant operacijas. R. Juknevičienės teigimu, būtent civilinės rekonstrukcijos projektai yra labai reikalingi Goro provincijoje Afganistane, kur Lietuva vadovauja provincijos atkūrimo grupei.
null
Lietuvos kariuomenės vadas per vizitą JAV aptars misiją Afganistane ir bendras pratybas
2010.02.05
img

Vasario 7–11 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius su darbo vizitu lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur su šios šalies karine vadovybe aptars NATO operaciją Afganistane, bendras tarptautines pratybas, JAV paramą Lietuvos gynybos pajėgumų stiprinimui bei kitus abiem šalims aktualius klausimus.

null
Stambule Lietuvos krašto apsaugos ministrė pabrėžė NATO pratybų Baltijos regione svarbą
2010.02.05
img

Vasario 4–5 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Stambule (Turkijoje) dalyvavo neformaliame NATO gynybos ministrų susitikime. Pagrindinės susitikime aptartos temos – Aljanso resursai, transformacija, NATO vadovaujamos tarptautinės operacijos Afganistane ir Kosove.

null
Lietuvos karys dalyvavo NATO perduodant Haičiui užsienio šalių pagalbą
2010.02.05
img

Lietuvos kariuomenės borto operatorius seržantas Mindaugas Šalkauskas dalyvavo teikiant NATO humanitarinę pagalbą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiam Haičiui. Vasario 2 d. kartu su NATO sunkiųjų krovinių gabenimo lėktuvu „C-17 Globemaster III" įgula M. Šalkauskas į Haitį nugabeno krovinį, skirtą nukentėjusiesiems ir pagalbą teikiančių darbuotojų stovyklai Port o Prenso oro uoste statyti.

null
Krašto apsaugos ministrė dalyvaus Miuncheno saugumo politikos konferencijoje
2010.02.05
img

Vasario 5-7 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Miunchene (Vokietija) dalyvaus kasmetinėje saugumo politikos konferencijoje. R. Juknevičienė renginyje dalyvaus kaip gynybos institucijos vadovė ir kaip laikinai einanti užsienio reikalų ministro pareigas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media