Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
29 30 31

 

 

PAG atstovai pasveikino pirmąją Goro provincijos Mokytojų rengimo centro absolventų laidą

2010.02.24
image

  

Vasario 21 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane, kur įsikūrusi Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG), vyko Mokytojų rengimo centro organizuojamų kursų pirmosios studentų laidos išleistuvės.


Be maždaug 180 kursų absolventų, renginyje taip pat dalyvavo provincijos valdžios atstovai, keli šimtai kviestinių svečių, PAG civilinio elemento vadovas Linas Linkevičius ir PAG dešimtosios Lietuvos karių pamainos štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Artūras Jasinskas.

 

Sveikindamas Mokytojų rengimo centro absolventus, Goro provincijos gubernatorius Sayedas Mohammadas Eqbalas Munibas sakė, kad išsimokslinę žmonės padeda siekti šalies pažangos savo žiniomis ir gebėjimais naudingai prisidėdami prie jos vystymo ir esminių pertvarkymų.

 

Renginyje kalbėję kiti dalyviai džiaugėsi, kad Afganistano žmonės siekia išsilavinimo nepaisydami skurdo ir nepalankių mokslui sąlygų, tačiau kartu išsakė norą, kad vietos valdžia daugiau dėmesio skirtų švietimui ir labiau remtų švietimo ir mokslo institucijų veiklą.


Renginyje dalyvavęs PAG civilinio elemento vadovas L. Linkevičius pažymėjo ir vietos gyventojų paramos svarbą įgyvendinant valstybines švietimo programas.


Goro provincijoje šiuo metu veikia du Mokytojų rengimo centrai – Čagčarane ir Lal-va-Sar Jangal rajone. Pastarasis savo veiklą pradėjo tik 2009 metų pavasarį. Dabar Lal-va-Sar Jangal rajono Mokymo centre studijuoja apie 80 esamų ir būsimų mokytojų, Čagčarano mokytojų rengimo centre - apie 370 studentų, tarp kurių yra ir vietos valdžios institucijų atstovai.


Lietuva remia Goro provincijos švietimo sektoriaus plėtrą. 2006-2009 metais Lietuva finansavo Bendruomenės švietimo programos (angl. Community Based Education Programme) įgyvendinimą, taip pat 19 mokyklų statybą Goro provincijoje. 2009 metais Lietuva taip pat skyrė paramą Čagčarano ir Lal-va-Sar Jangal Mokytojų rengimo centrams. Už skirtas lėšas buvo įrengtos centrų patalpos, nupirkti baldai, mokymosi priemonės.

 

Lietuvos vadovaujama PAG - bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. PAG stovykla įsikūrusi provincijos sostinėje Čagčarane. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.


PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti dešimtoji PAG Lietuvos karių pamaina suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės pagrindu.

 

PAG informacija. Plk .ltn. Oleksii Kashtaliar nuotraukos: PAG civilinio elemento vadovas Linas Linkevičius ir renginio dalyviai. 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media