Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
29 30 31

 

 

Tartasi Šiaulių oro uosto keliamo triukšmo prevencijos klausimais

2010.02.26
image

Vasario 24 d. Šiauliuose surengtas susitikimas Šiaulių oro uosto keliamo triukšmo prevencijos klausimams aptarti.

 

Susitikime dalyvavo Šiaulių miesto ir rajono savivaldybių, kariuomenės, Valstybinio aplinkos sveikatos centro, Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro, Šiaulių visuomenės sveikatos centro, Šiaulių municipalinės aplinkos tyrimų laboratorijos, Civilinės aviacijos administracijos, Šiaulių oro uosto, Civilinės aviacijos administracijos ir Šiaulių rajono bendruomenės atstovai.

 

Susirinkusieji išklausė pranešimą apie triukšmo problemas šalia aerodromo įsikūrusioje Šilėnų gyvenvietėje. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės atstovas informavo apie tarptautiniame Šiaulių aerodrome vykdomus karinių orlaivių skrydžius. Diskusijos dalyviai taip pat buvo supažindinti su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos mokslinio darbo „Lietuvos kariuomenės poligonų bei Zoknių aerodromo ekologinės būklės tyrimai“ ir Sveikatos apsaugos ministerijos Valstybinio aplinkos sveikatos centro atliktų tarptautinio Šiaulių oro uosto orlaivių keliamo triukšmo tyrimų Šilėnų gyvenvietėje rezultatais ir jų vertinimais.

 

Triukšmo lygio tyrimus Šiaulių oro uosto aplinkinių teritorijų gyvenamojoje ir viešosios paskirties aplinkoje kariuomenės užsakymu atliko Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos karo akademijos specialistai.

 

Triukšmo sklaidos tyrimai buvo atliekami Šiaulių pietiniame ir Zoknių mikrorajonuose, Šilėnų gyvenvietėje, centrinėje miesto dalyje. Tyrimai parodė, kad triukšmo lygis kartais viršijo ribinę triukšmo lygio reikšmę, tačiau šie viršijimai buvo trumpalaikiai, mažiau nei dvi minutes. Pagal ES direktyvoje 2002/49/EB nustatytus akustinės taršos įvertinimo metodus, apskaičiavus dienos, vakaro, nakties (paros) Ldvn ir nakties Ln triukšmo rodiklius, nustatyta, kad Ldvn ir Ln rodikliai visuose Šiaulių oro uosto aplinkinių teritorijų matavimo taškuose atitinkamai siekia 49,4-57,4 (norma 65) ir 41,8-49,2 (norma 55) decibelų ir neviršija ribinių triukšmo lygio dydžių.

 

Panašius rezultatus pateikė ir Valstybinis aplinkos sveikatos centras, kuris tyrimus atliko tik Šilėnų gyvenvietėje.

 

Pasak kariškių, „triukšmingiausi" - naikintuvai ir didieji transporto lėktuvai, ypač senų tipų, tačiau tokių Lietuvos karinės oro pajėgos neeksploatuoja. Viena pagrindinių triukšmo atsiradimo priežasčių yra ta, kad esant blogam matomumui, lėktuvai leidžiasi pagal prietaisus žema trajektorija, išbūna kurį laiką nedideliame aukštyje skleisdami triukšmą. Triukšmo sklaida priklauso nuo meteorologinių sąlygų, pvz., vėjo krypties, oro drėgnumo, atmosferinio slėgio, orlaivio variklio tipo. Tačiau kariškiai atkreipia dėmesį, kad tarptautinis Šiaulių aerodromas nėra intensyviai eksploatuojamas.

 

Reaguodami į Šilėnų gyvenvietės gyventojų nusiskundimus dėl karinių orlaivių keliamo triukšmo, Karinės oro pajėgos  įgyvendina valstybines triukšmo prevencijos veiksmų programas ir diegia triukšmą mažinančias priemones. Nakties metu, savaitgaliais, švenčių dienomis neatliekami mokomieji, pratybų skrydžiai, apriboti skrydžiai nakties metu iki 7 val. ryto, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys pilotai dažniausiai atlieka vieną arba du pakilimus naikintuvais šviesiu paros metu.

 

Susitikime taip pat kalbėta apie papildomas priemones, kurių būtų galima imtis ateityje sprendžiant Šiaulių oro uosto orlaivių keliamo triukšmo prevencijos klausimą. Ši problema dalinai būtų išspręsta, kai bus užbaigtas Šiaulių miesto ir aplinkinių teritorijų strateginis triukšmo kartografavimas, t.y. bus sudaryti strateginiai triukšmo žemėlapiai, nustatytos triukšmo sklaidos ir aerodromo sanitarinės apsaugos zonos. Taip pat sutarta, kad būtina aktyviau ir dažniau bendradarbiauti su vietos gyventojais, kviestis bendruomenės atstovus sprendžiant iškilusias triukšmo problemas.

 

K. Gedrimo nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media