Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

2010.02.13
image

Fotogalerija 

 

Vasario 16 d. šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Dienos minėjimo iškilmėse tradiciškai dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kariai.

 

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, dėkodama Lietuvos kariams ir visiems krašto apsaugos sistemos darbuotojams už profesionalią tarnybą Lietuvos valstybei, Valstybės atkūrimo dienos minėjimo išvakarėse, sakė: „Ši data žymi atkūrimą mūsų nepriklausomos valstybės, kurią turėjome, buvome praradę ir vėl atgavome. Linkiu, kad ją išsaugotume įveikdami visus sunkumus, tegul ateityje Lietuvos valstybė stiprėja mūsų ir mūsų vaikų gerovei.“

 

Vasario 16 d. Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, Garbės sargybos kariai, Generolo Jono Žemaičio karo akademijos choras „Kariūnas“ dalyvavo Vasario 16-osios Akto signatarų pagerbimo ceremonijoje Rasų kapinėse Vilniuje.

 

Vidurdienį Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, vyko trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija, kurioje taip pat dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, Garbės sargybos kariai ir Lietuvos kariuomenės orkestras. Vėliau aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos vyko ceremonija, skirta 1949 m. vasario 16-osios Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos Nepriklausomybės deklaracijos paskelbimo 61-osioms metinėms paminėti. Ceremonijoje į susirinkusiuosius kreipėsi krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Minėjime dalyvavo Garbės sargybos kuopos kariai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų būrys ir choras „Kariūnas“.

 

Tuo pat metu Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, buvo surengta Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija. Kartu su krašto apsaugos sistemos vadovybės atstovais renginyje dalyvavo Kauno įgulos kariai.

 

Valstybės atkūrimo diena buvo minima ir įvairiuose kariuomenės daliniuose, kur vyko iškilmingos rikiuotės, minėjimai.


A. Pliadžio (KAM) nuotr.

2010-02-16 17:01

Nojus

Galima būti pritarti, jei nežinočiau, kaip slidu esant tokiai dangai žygiuoti prospekto bruku- taip slidu, žygiuoji ir vis dėdamas koją galvoji , ar neapsiversi aukštielnikas, ypač jei esi su ginklu. O ir orkestrantams tokiu oru groti beveik neįmanoma- taip užšąla dūdos, kad neįmanoma įpūsti. Bet kokiu atveju, visus su gražia švente. Su neblėstančia meile ir viltimi Lietuvai.
2010-02-16 14:24

Vaidas

Pritarčiau Dariui. Juk tai ne eilinė šventė.
2010-02-16 13:21

jolita

Ištikrujų KAM beveik neorganizuoja renginių...taip mes jiems ir reikalingi....
2010-02-16 11:09

Darius

Labai gaila, kad Vasario -16 proga, KAM`as nesurengia normalau karinio iskilmingo parado, rikiuotes su muzika ir isklimingiau, pvz Gedimino prospekte, ar Katedros aiksteje...
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media