Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
29 30 31

 

 

Vilniuje vyks Lietuvos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės ekspertų darbo susitikimas

2010.02.23
image

Vasario 24-25 d. Vilniuje, Krašto apsaugos ministerijoje, vyks Lietuvos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės ekspertų darbo susitikimas. Susitikimas rengiamas pagal dvišalį Lietuvos ir Baltarusijos susitarimą dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių. Susitikimo metu bus aptarti dvišalio susitarimo praktinio įgyvendinimo tobulinimo klausimai.

 

Tai antrasis tokio pobūdžio Lietuvos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės ekspertų darbo susitikimas, rengiamas pagal šį susitarimą. Pirmasis vyko praėjusių metų vasario mėnesį Minske, Baltarusijoje.

 

Susitarimą dėl papildomų saugumą ir pasitikėjimą stiprinančių priemonių šalys, vadovaudamosi 1999 m. Vienos dokumento nuostatomis, pasirašė 2001 m.

 

Prie Vienos dokumento prisijungusios Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos narės įsipareigoja kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus, karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą ir savo teritorijoje priimti nustatytą skaičių kitų šalių ginkluotės kontrolės ekspertų vertinimo vizitų ir inspekcijų.  Vertinimo vizitų ir inspekcijų metu šalys turi teisę patikrinti, ar lankomos šalies teritorijoje nėra vykdoma karinė veikla, apie kurią būtina pranešti iš anksto.

 

Dvišalis Lietuvos susitarimas su Baltarusija dėl papildomų saugumą ir pasitikėjimą stiprinančių priemonių yra skirtas didinti atvirumą ir pasitikėjimą tarp šalių. Susitarimas numato, kad šalys gali rengti papildomus pateiktų duomenų įvertinimo vizitus viena kitos kariniuose daliniuose ir regiono inspekcijas, kurių metu tikrinama, ar šalis nevykdo nesankcionuotos karinės veiklos. Tokį susitarimą Lietuva 2001 m. taip pat yra sudariusi su Rusija.

 

A. Janonytės iliustr. 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media