Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Lietuvoje lankysis JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadė gen. mjr. J. L. Wright

2010.08.31
image

Rugpjūčio 31–rugsėjo 4 dienomis Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko brigados generolo Algio Vaičeliūno kvietimu Lietuvoje su darbiniu vizitu lankysis Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos vadė generolė majorė Jessica L. Wright.

 

Vizito metu JAV generolė susitiks su Lietuvos krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi, jungtinio štabo viršininku brigados generolu Algiu Vaičeliūnu, Karinių oro pajėgų vadu brigados generolu Artūru Leita, Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Jonu Vytautu Žuku, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadu pulkininku leitenantu Romualdu Moldariu, Lietuvos šaulių sąjungos vadu pulkininku Antanu Plieskiu.

 

Aukšto rango JAV karininkė taip pat rugsėjo 1 d. dalyvaus NATO oro policijos Baltijos šalyse vykdančių kontingentų pasikeitimo ceremonijoje Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur misiją baigusius Lenkijos karius pakeis Jungtinių Amerikos Valstijų kariai.

 

Vienas iš svarbiausių JAV generolės vizito klausimų, kuris bus aptartas su Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovais, yra bendros Lietuvos ir JAV policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės įsteigimas Afganistano Goro provincijoje.

 

Liepos mėnesį Kabule vykusioje konferencijoje tarptautinė bendruomenė pritarė Afganistano prezidento Hamido Karzajaus iškeltam tikslui iki 2014 m. pabaigos perimti atsakomybę už šalies saugumą. Palaikydama šį siekį NATO įsipareigojo mokyti ir remti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas. Įgyvendindama susitarimus Lietuva aktyvina paramą afganų saugumo pajėgoms savo atsakomybės rajone Goro provincijoje, kur pajėgų daugumą sudaro vietos policija. Šių metų paskutinį ketvirtį bus suformuota policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupė, apmokysianti Goro policininkus. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos įtraukimas išplės ilgametį sėkmingą Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą Gore. Šiuo metu Pensilvanijos gvardijos atstovai dalyvauja Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės Nacionaliniame paramos elemente.

 

Lietuvos kariuomenė ir Pensilvanijos nacionalinė gvardija aktyviai bendradarbiauja jau 17 metų. Per tą laikotarpį įvyko daugiau nei 300 įvairių karinių renginių, kuriuose dalyvavo JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos ir Lietuvos kariai.

 

Pensilvanijos nacionalinę gvardiją sudaro sausumos kariuomenė ir oro pajėgos. Tai didžiausia nacionalinė gvardija JAV. Tarnyba Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariams nėra pagrindinis užsiėmimas, jie turi civilinius darbus. Tačiau tai yra aukštos parengties vienetas, kuris kovojo kiekviename kare, kuriame JAV kada nors dalyvavo ir dažnai sudarydavo kovinių pajėgumų daugumą. 2006 m. Pensilvanijos nacionalinė gvardija atšventė 370-ąjį gimtadienį.

 

Nacionalinės gvardijos vienetai yra integruoti į aktyviąją JAV kariuomenę. Nacionalinė gvardija gali būti mobilizuota aktyviai tarnybai karo metu ar bet kuriuo kitu atveju, kai paskelbia Kongresas, Prezidentas ar gynybos sekretorius, kad papildytų reguliariąsias pajėgas.

 

Gen. mjr. J. L. Wright paskutinį kartą Lietuvoje lankėsi 2009 m.

 

Jungtinio Štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, mob.  8 686 35 407
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

2010-08-31 19:28

Mindaugas

Vėl klaida su laipsniais - Romualdas MOLDARIS yra pulkininkas leitenantas, o ne pulkininkas. Kažkaip ne solidu, kai patys kariai karių laipsnių negeba atskirti.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media