Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Oro gynybos batalionui įteikta kovinė vėliava

2010.08.30
image

Rugpjūčio 28 d. Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionui, minint 10-ąsias dalinio įkūrimo metines, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė įteikė kovinę vėliavą.

 

Iškilminga ceremoniją vyko Radviliškio miesto centre. Vėliavą prie koto specialiomis vinutėmis pritvirtino ministrė R. Juknevičienė, karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Artūras Leita. Kovinę vėliavą pašventino karinių oro pajėgų kapelionas majoras Virginijus Veilentas.

 

Vėliavoje vaizduojamas puolančio paukščio juodas sparnas, peršautas iš žemės paleista sidabro spalvos strėle. Sparnas simbolizuoja priešą ir grėsmę, strėlė – ginkluotą pasipriešinimą, peršautas sparnas – nukautą priešą ir pašalintą grėsmę. Oro gynybos bataliono vėliava nuo kitų batalionų kovinių vėliavų skirsis tuo, kad jos fonas yra mėlynos spalvos, o kampuose vietoje įprastų Gediminaičių stulpų yra panaudotas Jogailaičių kryžius. Mėlyna, dangaus, spalva yra Karinių oro pajėgų spalva. Vėliavos projekto autorius – Lietuvos kariuomenės heraldikos skyriaus vedėjas dailininkas Giedrius Reimeris.

 

Nuo senų laikų karinės vėliavos turėjo simbolinę ir praktinę prasmę – mūšyje pagal jas kariams būdavo lengviau orientuotis, viduramžiais jos buvo vertingas karo grobis, o jos praradimas – vienas didžiausių moralinių smūgių karvedžiams ir kariams. Šiandieną kovinės vėliavos – karinių tradicijų tęsimas. Kovinė vėliava karių yra itin gerbiama – jai prisiekiama, baigus tarnybą dalinyje su ja atsisveikinama, ji lydi karius į tarptautines misijas. Vėliavoje taip pat fiksuojama bataliono istorija – jeigu karinis vienetas dalyvavo kolektyvinės gynybos operacijoje, vėliava ženklinama paauksuotu ženklu ir plokštele, už dalyvavimą kitose tarptautinėse operacijose – pasidabruotu ženklu ir plokštele, už budėjimą NATO ir Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgose – bronziniu ženklu ir plokštele.

 

Oro gynybos batalionas buvo įkurtas 2000 m. rugsėjo 1 d. Mumaičių kaime Šiaulių rajone, 2008 m. perdislokuotas į Radviliškį. Pagrindinės Oro gynybos bataliono užduotys – ginti svarbius valstybinius objektus nuo užpuolimo iš oro mažame ir vidutiniame aukščiuose, apginti remiamus karinius dalinius, kovos teritorijas nuo antpuolių iš oro.
 
Oro gynybos batalionas yra apginkluotas zenitine oro gynybos sistema m/48, priešlėktuvinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER. Su šia ginkluote bataliono kariai savo įgūdžius lavina kovinio šaudymo pratybose Danijoje ir Lietuvoje. Batalionui vadovauja mjr. Ričardas Jarusevičius.

 

Giedrės Maksimovicz (KAM) nuotraukos

2010-08-30 21:22

:)

tai gal KOP :) uztat ir spalva zydra :P
2010-08-30 20:27

Dovydas P.

zydra spalva manau del to, kad dangus zydras...
2010-08-30 12:43

Spalva

Viskas butu gerai, tik kodel spalva zydra?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media