Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Vytauto Didžiojo karo muziejuje paminėtos Žiemos karo 70-osios metinės

2010.11.29
image

Lapkričio 29 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyko bendra Suomijos Respublikos ambasados, Lietuvos ir Suomijos draugijos Kauno skyriaus ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus konferencija, skirta Žiemos karo (SSRS ir Suomijos 1939-1940 m. karas) pabaigos 70-mečiui paminėti. Konferencijoje dalyvavo ir Suomijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Marja-Liisa Kiljunen.

 

Sveikindamas konferencijos svečius, muziejaus direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pociūnas akcentavo istorinę atmintį, svarbią kiekvienai tautai ir liudijančią skaudžias šalies patirtis ar pasiekimus.

 

Didžiojoje salėje eksponuotas tarpukario laikotarpį menantis eksponatas iš muziejaus rinkinių - Suomijos valstybinė vėliava. Tada, 1924 m. gegužės 14-17 d., Kaune įvyko Latvijos, Estijos ir Suomijos karininkų susitikimas su Lietuvos kariuomene. Jo metu ant senojo muziejaus bokšto, be Lietuvos valstybinės ir tautinės vėliavų, buvo iškeltos Latvijos, Estijos ir Suomijos valstybinės vėliavos.

 

Ambasadorė M. P. Kiljunen pabrėžė Žiemos karo reikšmę ir svarbą suomių tautai, kai tauta keletą mėnesių didvyriškai kovojo su didžiulę persvarą turėjusia kaimynine valstybe ir padarė šios kariuomenei milžiniškų nuostolių. Nors ir sudėjusi didžiules aukas, suomių tauta apgynė savo šalies nepriklausomybę ir demokratiją. Suomijos Respublikos ambasadorė, pagerbdama žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, aplankė Vytauto Didžiojo karo muziejaus kriptą ir padėjo gėlių vainiką.

 

 

Konferencijoje pranešimus skaitė  M. Romerio universiteto, Vilniaus pedagoginio universiteto Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai.  Dalyvavo gausus būrys Lietuvos kariuomenės divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kursantų, puskarininkių ir karininkų, miesto gyventojų. Vyko diskusijos, buvo rodomos ištraukos iš 1989 metais sukurto suomių režisieriaus P. P. Elokuvos meninio filmo „Talvisota" („Žiemos karas").

 

Suomių tauta, kaip ir lietuvių tauta, už savo laisvę paaukojo tūkstančius gyvybių. Mažų tautų istorijos panašios. Paminėdami Žiemos karą ir įvertindami jo padarinius, mes ne tik atidavėme pagarbą didvyriškai suomių tautai, bet ir pagerbėme savo tautiečius, kovojusius su sovietiniu totalitarizmu, taip pat šio režimo aukas.

 

 

Parengė Regina Rajeckienė, Vytauto Didžiojo karo muziejaus Edukacijos ir informacijos sk. vedėja

 

Nuotrauka Artūro Užgalio.

 

 

 

 

 

 

 

2012-12-05 10:04

nouwhvdrqyx

OJvYKz zvaozikamuxp
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media