Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

JAV ambasadoje apdovanoti Afganistane tarnavę Lietuvos kariai

2012.01.23
image

Sausio 20 d. JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse apdovanojo 15 Afganistane tarnavusių Lietuvos karių. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Almantas Leika, Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis.

 

Lietuvos kariams, taip pat kartu tarnavusiems Viešojo saugumo tarnybos atstovams Pensilvanijos gubernatoriaus ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos adjutanto generolo vardu įteikti Pensilvanijos padėkos medaliai. Medaliais apdovanoti dvi Lietuvos karių grupės, tarnavusios Afganistane nuo 2010 m. spalio iki 2011 m. balandžio mėnesio ir nuo 2011 m. gegužės iki lapkričio mėnesio. Kartu su kariais iš Pensilvanijos jie tarnavo Policijos operacinėje mokymo ir sąveikos grupėje (POMLT). Veikdami kartu Lietuvos ir JAV kariai parengė daugiau nei 1 tūkst. Afganistano nacionalinės policijos pareigūnų.

 

Pirmajai jungtinei 20-ies karių grupei vadovavo Lietuvos majoras Vidmantas Žilakauskas ir kpt. Petras Puleikis. Tai buvo pirmas kartas, kai JAV kariams vadovavo užsieniečiai. POMLT grupės tikslas buvo sustiprinti darbo santykius su Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupe ir Afganistano nacionalinės policijos pajėgomis.

 

Antrosios POMLT operacijos metu, vadovaujamai Lietuvos pulkininko leitenanto Sauliaus Gurausko, buvo įvykdyta daugiau nei 200 kovinių operacijų. Abi POMLT operacijos buvo sėkmingos – nebuvo prarasta nė viena gyvybė ar įranga. Pasak Pensivanijos nacionalinės gvardijos generolo majoro Wesley Craigo, visaapimančią šios misijos sėkmę lėmė nepriekaištingas Lietuvių karių užduočių vykdymas ir pasirengimas, vadovaujant Lietuvos vadams.

 

„JAV vyriausybė ir Amerikos žmonės yra nuoširdžiai dėkingi Lietuvos kariams už šį reikšmingą darbą ir bendradarbiavimą tokiose svarbiose programose kaip POMLT ir apsikritai dalyvavimą karinėse operacijose Afganistane. Džiaugiamės, kad šiuos puikius santykius galėsime tęsti ir ateityje“, – sakė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė A. E. Derse.

 

Parengta pagal JAV ambasados informaciją
JAV ambasados nuotr. Daugiau nuotraukų rasite čia.

2012-01-24 10:25

ech

Gražu,kai net du generolai pagerbia savo apsilankymu saujelę karių.Gaila,kad kai kurie iš karių jau netarnauja sistemoje.Dėl ko,turbūt aiškint nereikia.
2012-01-23 15:07

Dėdė

Gal gali,proto bokšte,pasakyt to iš dešinės "generolo" pavardę?Ar tamstai nepatinka išsilavinę žmonės,geriau buki ir autoritariški rėksniai?
2012-01-23 13:51

Tadas

Apdovanoja karius, dalyvavusius misijoje, o nuotraukos pirmame plane ne jie, o lietuviški generolai su pedagoškės išsilavinimu... Viskas savo vietoje
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media