Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Paskutinės mokyklos atostogos – kariuomenėje

2012.08.25
image

Šią vasarą 15 moksleivių iš visos Lietuvos savo atostogas praleido kariuomenėje – jie dalyvavo 12 savaičių trukmės Baziniuose kariniuose mokymuose (BKM). Tarnybą Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke pradėję birželio 11 dieną moksleiviai ją baigs paskutinę vasaros dieną. Kitą savaitę šios BKM laidos kariams paskutinis egzaminas – baigiamosios karinio pradžiamokslio lauko taktikos pratybos.

 

„Atostogos kariuomenėje – galima ir taip sakyti. Negaliu įvardyti vienos priežasties, kodėl aš atėjau į BKM – tai lyg savotiška avantiūra, kuri pasiteisino daugiau nei 100 procentų“,– sako būsimoji Baisogalos gimnazijos abiturientė ir šiuo metu jaunesnioji eilinė Živilė Visockaitė.

 

„Galimybė ateityje gauti nuolaidų besimokant aukštojoje mokykloje paskatino mane ateiti į mokymus. Svarsčiau ir progą padirbėti užsienyje, bet tikėdamasis įgyti daugiau patirties ir naujų įspūdžių, pasirinkau tarnybą“, – sakė Vilniaus Tuskulėnų vidurinės mokyklos abiturientas ir j. eil. Martynas Jarmalis.

 

Daugelis BKM dalyvaujančių moksleivių prisipažino, kad apie jų neįprastas atostogas žino tik tėvai ir patys artimiausi draugai, bet mokyklose apie tai nebuvo garsiai kalbama.

 

BKM dalyvavo moksleiviai iš šių mokyklų: Vilniaus Užupio, Vytauto Didžiojo, Baisogalos, Klaipėdos Aukuro, Radviliškio Lizdeikos, Lentvario M. Šimelionio, Plungės, Biržų ir Utenos Saulės gimnazijų, Vilniaus Tuskulėnų ir Vilniaus Gerosios Vilties, Didžiasalio Ryto, Anykščių A. Baranausko, Kauno Neveronių vidurinių mokyklų ir Klaipėdos Vytės pagrindinės mokyklos.

 

„Buvo beprotiškai sunku pirmosiomis dienomis, bet po priesaikos viskas lyg nušvito kitomis spalvomis“, – teigė j.eil. Ž. Visockaitė. Pasak jos, BKM metu jai labiausiai patiko užsiėmimai su ginklais ir šaudymo pratybos.

„Savotiškas lūžis galbūt įvyko 5–6 tarnybos savaitę – jau tuomet nenervino anksti ryte skambanti komanda „Kuopa, kelt!“, pripranti prie rikiuotės ir dienotvarkės, o kariniai mokslai vis labiau „įtraukė“, prasidėjo lauko pratybos“, – pasakojo j. eil. M. Jarmalis. Vaikinas prisipažino, kad jam asmeniškai labiausiai patiko topografija ir žygiai, o kurso metu mielai būtų sumažinęs rikiuotės užsiėmimų valandų skaičių.

 

„Kurso metu gavome labai daug informacijos, o praktiniai užsiėmimai ir lauko pratybos buvo puiki proga viską išbandyti realiai. Na, jeigu kažką praleidai teorinių užsiėmimų metu, pratybose negalėsi atlikti užduoties, tuomet teks dirbti dvigubai,“– sakė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivis ir j. eil. Edmundas Ravdo. Vaikino nuomone, ši vasara daugeliui jų tapo savarankiškėjimo ir naujos profesijos pažinimo laikotarpiu.

 

„Niekada nelaukdavau mokslo metų pradžios, bet šį kart kitaip – net labai noriu į mokyklą. Puikiai žinau, kad bus net lengviau nei kariuomenėje, kur teoriją teko bandyti lauko pratybose – juk mokykloje lauko pratybų nebus“, – mano j. eil. M. Jarmalis.

 

„Išmokome džiaugtis mažais dalykais, susigyvenome su daug skirtingų žmonių ir pajutome karišką muštrą, bet dabar jau norisi į mokyklą“, – teigė E. Ravdo.

 

„Taip, rugsėjo 3 dieną eiti į mokyklą kiek ir neramu, kadangi reikės segėti sijoną – po lauko pratybų užduočių šiandien mano kojas „puošia“ viena kita mėlynė. Žinoma, ši problema nesunkiai sprendžiama“, – juokavo j. eil. Ž.Visockaitė.

 

Rugsėjo 3-iąją daugelis BKM 9 laidos karių vėl stovės rikiuotėje – tik šį kart jie įsilies į margaspalvę kolegų minią, o šautuvus pakeis gėlės savo mokytojams.

 

Laimio Bratiko tekstas ir nuotraukos

2012-08-27 13:59

Nerijus

pritatiu Kaziui ir Well, kazka reikia daryti su uniforma, gal pradziai reiketu kazkaip bent jau fotografa instruktuot, net nezinau. liudnas vaizdas.
2012-08-27 12:28

Kazys

Tikrai taip, well. Labai krenta į akis tokie netvarkingi šalmai...
2012-08-27 08:57

well

..atsiprašau už spausdinimo klaidas prieš tai esamam komentare. Tai ne gramatinės o spausdinimo klaidos....
2012-08-27 08:50

well

..na ka nesakyak- "neišvaizdžiai"(švelniai tariant) atrodo tie mūsų šalmų užvalkalai.... Reikia kažką daryt. o tas kažką ir gaunasi- kad kiekvienas kaip išmano rišasi virves ant jų..... Logistikos valdybai akmuo- aptūpinkit visus vienodais, gamyklianiais, šalmų užvalkalais.....
2012-08-26 11:07

KAM Viešųjų ryšių departamentas

Justinai, į BKM kviečiami 18-35 metų amžiaus vyrai ir moterys, neįgiję pagrindinio karinio pasirengimo. Daugiau apie mokymus skaitykite čia: http://www.karys.lt/tarnybos-budai/baziniai-kariniai-mokymai.html
2012-08-25 21:22

Justinas

Tai nuo keliu metu galima i BKM?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media