Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Baltijos šalyse vyksiančios karinės pratybos „Kardo kirtis 2013“ – puikus tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys

2013.05.30
image

Birželio 3 d. Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone įvyksiančia oficialia ceremonija prasidės jau trečią kartą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje (angl. USAREUR) organizuojamos tarptautinės karinės pratybos „Kardo kirtis 2013“. Beveik dvi savaites Baltijos šalyse treniruosis daugiau nei du tūkst. karių iš 14 šalių.

 

„Šių metų pratybos „Kardo kirtis“ pratęs Lietuvos ir mūsų strateginio partnerio – Jungtinių Amerikos Valstijų – bendradarbiavimą ir prisidės gerinant pajėgų sąveikumą ir bendrus gebėjimus vykdyti įvairias karines operacijas,“ – artėjant pratyboms sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

 

Birželio 3-14 d. vyksiančiomis jau tradicinėmis tapusiomis pratybomis siekiama prisidėti prie regioninio stabilumo, stiprinti tarptautinį karinį bendradarbiavimą ir sąveiką bei ruošti skirtingų šalių padalinius ir karius galimoms daugianacionalinėms operacijoms bet kuriame pasaulio krašte.

 

„Šios pratybos – puikus būdas stiprinti karinį bendradarbiavimą su savo partneriais ir skatinti tarptautinį sąveikumą,“ – apie pratybas kalbėjo JAV sausumos pajėgų Europoje pratybų vyriausiasis vadovas pulkininkas Markas Nelsonas (Mark Nelson), pabrėžęs svarbų ir labai vertinamą Lietuvos, Latvijos ir Estijos ginkluotųjų pajėgų indėlį į NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų misiją Afganistane.

 

Karinės pratybos „Kardo kirtis“ – JAV sausumos pajėgų vadavietės Europoje trečius metus vystomo karinio bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dalis.

 

Šiais metais kartu su Baltijos šalimis pratybose dalyvaus atstovai iš Suomijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, taip pat NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės (MNC NE), JAV karinių oro ir sausumos pajėgų Europoje, JAV nacionalinių oro ir sausumos pajėgų gvardijų ir JAV sausumos pajėgų kadetų vadovybės.

Pratybų metu keliose vietovėse Estijoje ir Lietuvoje vyks brigados lygmens štabų mokymai, o Latvijos Adaži poligone – kuopos lygmens lauko taktinės pratybos. Į pratybas taip pat bus integruotos ir JAV artimosios oro paramos operacijos, veiks ekspedicinės medicinos paramos vienetas.

 

„Tai, kad šiose pratybos dalyvauja NATO vadavietė – puikus būdas mums stiprinti regioninį bendradarbiavimą su NATO partneriais,“ – sakė pratyboms iš Ščecino (Lenkija) į Estiją perdislokuotos NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės atstovas pulkininkas leitenantas Wojciechas Wisniewski (Wojciech Wisniewski) .

 

Apie USAREUR. Pagrindinis Jungtinių Amerikos valstijų sausumos pajėgų Europoje uždavinys – atstovauti JAV strateginiams interesams Eurazijos regione. Šios pajėgos - USAREUR vadovybės priemonė, galinti užkirsti kelią potencialiems konfliktams, vykdyti prevencines funkcijas ir, kraštutiniu atveju, panaudoti jėgą. Siekiant stiprinti regioninį bendradarbiavimą ir saugumą pasaulyje, USAREUR kasmet surengia apie 1 tūkst. įvairių bendradarbiavimo renginių daugiau nei 40 šalių.

 

Daugiau apie USAREUR: http://www.eur.army.mil/

 

Informacija žiniasklaidai:

Birželio 3 d. Pabradės poligone organizuojama pratybų atidarymo ceremonija.

Birželio 5 d. Pabradės poligone bus organizuojama pratybų svečių ir žiniasklaidos diena.

Norintys dalyvauti šiuose renginiuose prašome registruotis ir kreiptis į pratybų „Kardo kirtis 2013“ viešųjų ryšių karininką kapitoną Marių Varną.

 

Daugiau informacijos: karinių pratybų „Kardo kirtis 2013“ viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, tel. 8 868 35 407.

 

KAM archyvo nuotr. ( aut. G. Maksimovicz)

2013-05-30 15:35

KAM VRD

Dėkui už pastabumą!
2013-05-30 15:28

s

pamirsot K raide :)
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media