Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Krašto apsaugos ministerija pristato jau trečią leidinį pilietinio pasipriešinimo tema

2016.10.27
image

Atsisiųsti leidinį

Krašto apsaugos ministerija parengė ir spalio 28 d. visuomenei pristatys jau trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika po 2014 m. Rusijos pradėtos agresijos prieš Ukrainą. Pirmieji du leidiniai šia tema buvo skirti nesmurtinės gynybos tematikai ir praktinėms rekomendacijoms ir patarimams dėl veiksmų ekstremalių situacijų metu ar prasidėjus karui. Naujajame leidinyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ pabrėžiama ankstesniuose leidiniuose neaprėpta itin svarbi tema – aktyvus piliečių, atsidūrusių agresoriaus okupuotoje teritorijoje, pasipriešinimas.

 

„Matydami didelį visuomenės susidomėjimą ir norą aktyviai prisidėti prie šalies gynybos, esame įsipareigoję tęsti tolesnį visuomenės supažindinimą su galimybėmis aktyviai priešintis potencialiam agresoriui bei būdais, kaip išgyventi karo sąlygomis. Naujasis leidinys atspindi šį mūsų įsipareigojimą, kurį davėme mūsų visuomenei dar pristatydami pirmuosius leidinius pilietinio pasipriešinimo tema“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Knygelę Krašto apsaugos ministerijoje pristatys ministras J. Olekas drauge su leidinio atsakinguoju redaktoriumi Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktoriumi dr. Karoliu Aleksa ir vienu iš jos rengėjų Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus viršininku majoru Linu Idzeliu.

 

Naujajame leidinyje aptariami galimi potencialaus agresoriaus veikimo būdai, pateikiami argumentai, kokiems potencialaus agresoriaus veiksmams reikia būti pasiruošus. Skaitytojai čia taip pat galės susipažinti su dalyvavimo šalies ginkluotoje gynyboje principais renkantis tiesioginę ginkluotą kovą, o taip pat ir kitais pasipriešinimo būdais, kai kovojama ne tiesiogiai ginklu, kt. Ypač daug dėmesio knygelėje skirta išgyvenimo temai.

 

Knygelės autoriai pabrėžia, kad joje pateikti patarimai, pvz., dėl išgyvenimo, yra naudingi visiems šalies gyventojams net ir taikos metu.

 

Leidinys parengtas bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene ir Lietuvos šaulių sąjunga.

 

Naujoji knygelė išleista 30 000 egz. tiražu. Kaip ir ankstesnių leidinių didžiausia naujojo leidinio tiražo dalis bus perduota platinimui Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės komplektavimo skyriams ir poskyriams, po keletą jos vienetų gaus visų bendrojo ir profesinio ugdymo įstaigos, viešosios ir aukštųjų mokyklų bei kolegijų bibliotekos, savivaldybės. Taip pat parengta ir elektroninė leidinio versija.

 

Pastaba žiniasklaidai: Knygelės „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ pristatymas vyks Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje penktadienį, spalio 28 d., 13.00 val.

 

Elektroninę leidinio versiją „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ paskelbsime www.kam.lt

prieš renginio pristatymą.

 

***

 

Ankstesnius leidinius  „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“ ir  „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir karo metui: rimti patarimai linksmai" rasite čia.

2017-01-06 17:11

Vilius

Viskas būtų gerai, jei ant tarybinės šarvuotos technikos paveiksliukų būtų pažymėti efektyviausi jos neutralizavimo taškai. T.y. į kokią vietą reikia šauti, jei po ranka pasitaikys prieštankinis ginklas.
2016-11-29 13:44

Ruta

O tai išviso kur gauti šitą knygelę atspausdintą? Ar čia spausdintis pačiam reikia? Juk dar ne karas, galėtų knygynuos eplatinti,bet e-prekyboje niekur nerandu.
2016-10-28 16:42

Ricardas

Su visa pagarba leidinio sudarytojams ir leidėjams, pirmosios medicininės pagalbos skyrius parašytas apgailėtinai. Tas kas tinka karo medicinoje, tinka ir civilinėje, bet ne atvirkščiai. O čia viskas nuo civilinės nupilta.. Jei kalbama apie "ginkluotą pasipriešinimą" ir "aktyvius veiksmus", negalima remtis praėjusiojo tūkstantmečio PMP brošiūra. Žmonės nusikalstamai (!) klaidinami.
2016-10-28 15:46

Motiejus

atsiprašau per daug nulių prirašiau ankstesniame komentare :)"Manau reikia iš esmės didinti tiražą! Distribucija PRIVALO BŪTI mobilizaciniu-nacionaliniu lygmeniu. Ne 30, 000, o 300, 000 mažiausiai."
2016-10-28 15:43

Motiejus

Manau reikia iš esmės didinti tiražą! Distribucija PRIVALO BŪTI mobilizaciniu-nacionaliniu lygmeniu. Ne 30, 000, o 300, 000, 000 mažiausiai.
2016-10-28 14:12

partizanas

karo metu ginklai turi likti pas zmones, nes juk tokiomis situacijomis prasideda plesimai, prievartavimai ir pan. Eilini karta istatymai pries zmogu ir jo sauguma. kaip nesupranta, kad zmogus ir yra valstybe... kam ta teritorija bus reikalinga jei ten nebus nei vieno lietuvio. manau pasipriesinimo esme turi buti aiski. ji bus tol kol bus zmogus, nepaisant ar bus sava zeme po kojom ar ne.
2016-10-28 13:30

pastabėlė Jurgiui

Vien medžiotojai Lietuvoje turi virš 60000 ginklų, jei neklystu - ir visus juos nuginkluos? O juk straipsnių apie tai, kaip medžiotojai gintų Lietuvą nuo žaliųjų žmogeliukų buvo nemažai... Beje, kaip techniškai policija atiminėtų ginklus okupuotoje teritorijoje - irgi atviras klausimas... :)
2016-10-28 11:43

Jurgiui

O kai nesi šaulys, tai atiduodi savo ginklą ir kaip senais laikais laužtuvėliais?
2016-10-28 11:05

Jurgis

Jei esi Lietuvos šaulių sąjungos narys ginklai lieka pas šaulį. Įsigaliojo nauja redakcija. Šauliams bus galima įsigyti ginklus šalies gynybai išklausius kursus ir išlaikius egzaminą
2016-10-27 21:49

karys

Kiekvienas Lietuvos pilietis turi žinoti kaip ginti Tėvynę ir kaip priešintis okupantui. Tikėtis, kad sekanti okupacija kažkuo skirsi nuo 1940m, būtų naivu... Todėl ruoštis turi visa valstybė, nelaukiant, kad kažkas nurodys ką daryti ar kažką, duos, reikia kiekvienam atsakyti į svarbius klausimus
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media