Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Krašto apsaugos ministrės kalba, pasakyta Katedros aikšėje Lietuvos kariuomenės dienos minėjimo proga

2009.11.23
Jūsų Ekscelencija Lietuvos Prezidente,

Seimo Pirmininke, kariuomenės vade, gerbiami generolai,

brangūs Lietuvos kariai, šventės svečiai,

 

Šiandien man didelė garbė pasveikinti Jus su Lietuvos kariuomenės diena. Prieš devyniasdešimt vienerius metus Vilniuje buvo pasirašytas pirmasis krašto apsaugos ministro įsakymas dėl Lietuvos karinių pajėgų kūrimo. Įvairias politines diskusijas nutraukė reali grėsmė - Lietuvos teritorijoje plėšikavo bolševikai, bermontininkai ir lenkų kariuomenės daliniai. Tada įvairiose Lietuvos vietose rinkosi pirmieji savanoriai, ginklavosi ir praėję trumpus mokymus stojo į kovą.

 

Istoriniai faktai mums liudija, kad esame vieningi ir stiprūs, kai jaučiame pavojų. Esame tvirta tauta, kai reikia jungtis ir įveikti sunkumus. Esame ištvermingi, kai norime išsaugoti savo tautinę tapatybę. Ir esame labai veržlūs, kai kuriame savo gerovę, norėdami neatsilikti nuo pažangaus pasaulio.

 

Džiugu, kad netrukus švęsime savo valstybės nepriklausomybės dvidešimtmetį, kai esame savo šalies šeimininkai, atsakingi už jos ateitį. Šiandien nematome tiesioginių grėsmių, nes esame vienos galingiausių gynybinės organizacijos - NATO - nariai. Tačiau Lietuvos kariuomenė - ištikima savo valstybės gynėja ir rėmėja - tiesiogiai dalyvauja bendrose NATO šalių tarptautinėse operacijose. Dėl šiuolaikinių technologijų lokalūs konfliktai labai greitai gali tapti globaliais, tad reikia kovoti ten, kur jie gimsta. Moderniajame pasaulyje nyksta sienų užkardos, trumpėja atstumai, tačiau - ne vien geriems tikslams. Smurtas, neapykanta, terorizmas - taip pat veikia labai aktyviai. Taigi, kol gyvuos valstybės, kol tautos norės išsaugoti savo kultūrinį unikalumą, tol bus reikalingi kariai.

 

Šiandien nuoširdžiai noriu Jums, brangūs kariai, padėkoti, kad esate ištikimi savo priesaikai ir nepabūgote iškilusių ekonominių sunkumų. Jūs parodėte aukštą moralę, priimdami tam tikrus šių ir kitų metų finansinius ir socialinius apribojimus. Jūs esate solidarūs su savo tauta. Aš viliuosi, kad šie laikinai jums tekę išbandymai padės rastis glaudesniems ir tvirtesniems pasitikėjimo ryšiams tarp Lietuvos kariuomenės ir visuomenės. Piliečiai atsilygins jums pasitikėjimu ir pagarba.

 

Šalies gynyba - tai ne vien karių užduotis, tai - visų Lietuvos piliečių rūpestis ir pareiga. Labai svarbu, kad visi kartu būtume pasirengę ir pasiryžę kovoti už savo tėvynės ir savo vaikų laisvę.

 

Tik sujungę karinę galią ir pilietinę valią galime būti tikrai stiprūs savo krašto gynėjai ir patikimi NATO šalių partneriai.

Brangūs Lietuvos kariai, mūsų šalis patyrė daug istorinių išbandymų, tačiau išlikome, išsaugojime savo kalbą, kultūrą, išsikovojome laisvę. Jūs esate tie žmonės, kuriais Lietuvos valstybė gali visiškai pasitikėti. Pasirinkę garbingą ir labai atsakingą kario kelią, Jūs įvykdėte savo pašaukimą būti šalies gynėjais bet kokiomis aplinkybėmis. Noriu jus patikinti, kad nesvarbu, kur atliekate savo tarnybą - Lietuvoje ar užsienyje - atminkite: valstybė rūpinasi ir rūpinsis savo kariais. Visi sunkumai yra laikini, juos įveiksime bendromis pastangomis.

 

Nuoširdžiai dėkoju už jūsų ištikimybę Tėvynės priesaikai ir linkiu Jums ir Jūsų artimiesiems visokeriopos sėkmės.

Prašau, saugokite sveikatą ir nesirkite, nes liga taip pat yra labai aršus visų priešas. Dar kartą sveikinu su garbinga Lietuvos kariuomenės dienos švente.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media