Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Krašto apsaugos ministrės kalba, pasakyta Lietuvos kariuomenės vado valdžios regalijų grąžinimo vyriausiajam ginkluotųjų pajėgų vadui ceremonijoje

2009.07.03

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Prezidente, užsienio šalių ambasadoriai ir gynybos atašė,
gerbiamas Kariuomenės vade, generolai, kariai, Lietuvos svečiai,

Šiomis dienomis senasis Vilnius kunkuliuoja nuo lietuviškų dainų, šokių, ir iš viso pasaulio suskridusių lietuvių šypsenų. Netrukus švęsime ko gero pačią gražiausią ir didingiausią mūsų valstybės šventę - Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, kurią šiais metais vainikuos Lietuvos vardo tūkstantmečio jubiliejus. Iš tiesų, yra džiugu, kad nepaisant visų ekonominių sunkumų, mūsų tauta, mūsų kraštas taip nuoširdžiai švenčia savo garbingos ir tikrai senos istorijos paminėjimą. Tačiau ar galėtume būti visavertė valstybė, jei neturėtume karinės jėgos, kuri būtų pasirengusi ir pasiryžusi apginti Lietuvos žmones, jos žemę ir Konstitucinę tvarką? Šiandien mes turime Lietuvos kariuomenę ir tuo galime didžiuotis. Turime kariuomenę, kuri kartu su NATO partneriais yra pasirengusi ginti savo kraštą ir demokratines vertybes visame pasaulyje.

Šią iškilmingą akimirką Lietuvos kariuomenė tarsi stabtelėjo - atėjo laikas pagerbti vieną iš aukščiausių savo vadų ir padėkoti jam už tuos penkerius metus, kai generolo leitenanto Valdo Tutkaus pasirašytus įsakymus vykdė Lietuvos kariai ir mūsų šalyje, ir toli nuo jos esančiose tarptautinėse misijose.

Kiekvienas kariuomenės vadas krašto apsaugos istorijoje įrėžia savo žymę, įneša savo profesionalumo indėlį kuriant valstybės gynybos sistemą. Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus į Lietuvos kariuomenės istoriją įeis kaip veržlus, plačių užmojų karininkas, Lietuvos kariuomenės transformacijos iniciatorius, siekęs karinių pajėgų reformos prisitaikant prie naujų, šiuolaikinio pasaulio tarptautinių grėsmių. Šioje srityje padaryta pradžia, tačiau iki pabaigos dar toli ir būsimiems vadams reikės tęsti darbus.

Jo vadovavimo laikotarpiu Lietuvos kariuomenės kariai sėkmingai dalyvavo tarptautinėse operacijose Irake ir Kosove, įsitvirtino Afganistano Goro provincijoje, profesionaliai kovines užduotis atlikinėjo pavojinguose Pietų Afganistano vietovėse.

Lietuvoje buvo sėkmingai vykdoma įvairių vietovių išminavimo darbai ir vis mažiau mūsų krašto žemėje lieka sunkius sužalojimus ir mirtį nešančių, praūžusių karų paliktų sprogmenų. Lietuvos visuomeninių organizacijų ar valstybinių institucijų atstovai visada sulaukdavo dėmesio ir didesnės ar mažesnės pagalbos, kai kreipdavosi į kariuomenės vadą. Lietuvos kariai žinojo, kad jie turi padėti, jei yra galimybės.

Mano kaip krašto apsaugos ministrės tiesioginio bendradarbiavimo laikas su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdu Tutkumi buvo trumpas, tačiau tikiuosi, kad ateityje mums dar teks dirbti ir diskutuoti Lietuvos krašto apsaugos ir gynybos stiprinimo klausimais.

Gerbiamas kariuomenės vade, dėkoju už profesionalią ir aktyvią tarnybą Lietuvos kariuomenės ir mūsų valstybės labui. Linkiu Jums įkvėpimo ir ryžto imtis naujų, Lietuvos valstybei naudingų idėjų įgyvendinimo, geros sveikatos ir neblėstančios energijos įveikiant iškylančius gyvenimo iššūkius.

Kaip Sausumos pajėgų karininkui linkiu, kad nedulkėtų kelias, kuriuos Jums dar teks žygiuoti. Sėkmės!

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media