Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

Rasos Juknevičienės kalba, pasakyta ministrų pasikeitimo ceremonijos metu

2012.12.14

Didžiuojuosi, kad likimas suteikė progą dirbti Nepriklausomos Lietuvos Krašto apsaugos ministerijoje. Prieš dvidešimt dvejus metus teko balsuoti už šios valstybės atkūrimą, už tai, kad joje būtų atkurta Lietuvos kariuomenė, buvau labai arti, kai Lietuva stojo į NATO ir štai ketveri metai dar arčiau Lietuvos saugumo dalykų.

 

Istorija įvertins tuos darbus, kuriuos teko atlikti XV- ajai vyriausybei. Pamenu 1992 -uosius, kai Lietuvoje taip pat buvo eskaluojamas pyktis ir nesupratimas dėl Sąjūdžio darbų, atkuriant valstybę. Visa tai nusėdo, dingo kaip dulkės istorijos užmarštyje, o valstybės atkūrimo darbai išliko.

 

Mums tekę pastarieji ketveri metai buvo bene patys sunkiausi atkurtos Lietuvos istorijoje. Džiaugiuosi, kad vairą perimančiai naujajai Vyriausybei nebereikės patirti to, kas teko mums.

 

Šie ketveri metai buvo esminių strateginių apsisprendimų metai. Po agresijos prieš Gruziją 2008 - aisiais baigėsi naivusis požiūrio į saugumą laikotarpis tiek Lietuvoje, tiek NATO, todėl aljanso, taigi ir Lietuvos teritorijos apginamumo klausimai sugrįžo į prioritetus. Yra priimti visi svarbiausi subalansuoto požiūrio į gynybą dokumentai, įgyvendinti pokyčiai, kurie leido sugrąžinti jaunimui galimybę išmokti ginti savo kraštą, transformuoti kariuomenės taikos meto struktūrą, kad ji būtų artima tai, kurios reiktų karo metu. Lietuva turi NATO parengtus gynybos planus, pagal kuriuos kariuomenė, beje, pirmą kartą kartu su visomis Ginkluotosiomis pajėgomis, pagaliau pradėjo planuoti ir savo operacinę veiklą. Mūsų regione kaip niekada daug svarbių NATO karinių pratybų, o NATO Oro policijos misija tapo nuolatine. Lietuvos kariuomenė pradėjo žymiai intensyviau rengtis savo teritorijos gynybai konkrečiose tam skirtose pratybose, sėkmingai ruošiamasi misijos Goro provincijoje užbaigimui. Atsigauna Karo akademija, įkurtas NATO Energetinio saugumo centras ir daug kitų svarbių darbų, kurių tiesiog neįmanoma čia išvardinti.

 

Paradoksalu, bet krizė suteikė ir pozityvių pokyčių - sustabdytas valstybės pinigų švaistymas, išmokome griežčiau laikytis prioritetų.

 

Ypač noriu padėkoti Lietuvos kariams, supratusiems, kad valstybės finansų stabilumas ir krizės įveikimas yra svarbiausias pagrindas tolimesnei krašto saugumo plėtrai. Labai jums ačiū!

 

Dėkoju tiems, kurie ir šiandien yra toli nuo Lietuvos. Nuolat lankiau jus misijose ir žinau, kad esate tikri profesionalai, kuriais turėtų didžiuotis kiekvienas lietuvis.

 

Darbas Seimo opozicijoje taip pat reikalaus daug pastangų, tačiau patirtis, kurią įgijau čia, bus neįkainojamos vertės. Niekada nebuvau ir nebūsiu opozicija Lietuvos valstybei ar žmonėms, siekiantiems, kad dar stipriau atsiplėštume nuo nesaugios postsovietinės erdvės, kad modernizuotume savo kraštą, kad ši Nepriklausomybė, kaip, deja, būdavo iki šiol, nebūtų laikina.

 

Linkiu sėkmės ministrui Juozui Olekui, visada būsiu artimiausia pagalbininkė Krašto apsaugai, jeigu tik to prireiks.

Ačiū, mieli kariai, Krašto apsaugos ministerijos žmonės!

 

Tegu jums labai labai sekasi!

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media