Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3
9
12 17
21 23 24
26 29 30 31

 

 

Naujienos

Pedagogų vasaros kursai „Pilietis ir šalies gynyba“ įkvėpė mokytojus skleisti pilietiškumo idėjas
2021.08.16
img

Stiprinant visuomenės ir kiekvieno piliečio vaidmenį šalies saugumo ir gynybos užtikrinimo procese, pilietinio ugdymo klausimai, susiję su šalies gynyba, tampa vis aktualesni. Tad rugpjūčio 10–13 d. tradiciškai vyko programos „Nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme“ pasirenkamojo modulio „Pilietis ir šalies gynyba“ vasaros kursai mokytojams, kuriuos Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM kasmet organizuoja drauge su Nacionaline švietimo agentūra. Kursų tikslas – tobulinti įvairių dalykų mokytojų kompetencijas perteikti aktualų pilietiškumo ugdymo, nacionalinio saugumo turinį, skatinant mokytojus labiau domėtis šalies gynybos ir nacionalinio saugumo stiprinimo aktualijomis.

null
Vasaros stovyklos – puiki galimybė jaunimui daugiau sužinoti apie pilietinį pasipriešinimą
2021.08.15
img

Artėjant mokslo metų pradžiai, norėdami suspėti išnaudoti besibaigiančios vasaros galimybes pabendrauti su jaunimu neformalioje aplinkoje, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM instruktoriai rugpjūčio 9-14 d. VšĮ „Turing School“ organizuotoje stovykloje „Kibernetinis miškas“ vyresnių klasių moksleiviams vedė Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kurso Nr. 1, išgyvenimo ir komandinio darbo įgūdžių formavimo užsiėmimus, kurių metu jaunimas turėjo galimybę į pilietinį (nesmurtinį) pasipriešinimą pažvelgti tiek per šio kovos būdo algoritmų, tiek ir per kibernetinių technologijų prizmę.

null
Jaunimo vasaros mokymai „Stiprūs įvairovėje“ suartino jaunuolius iš skirtingų kalbinių bendruomenių
2021.08.13
img

Rugpjūčio 7 – 13 dienomis bendradarbiaujant su Britų taryba, Lietuvos kariuomene, Kultūros ministerija ir Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Trakų rajone jau trečius metus organizavome jaunimo vasaros mokymus „Stiprūs įvairovėje“. Šiais mokymais siekiame stiprinti tautinių bendrijų jaunimo pilietiškumą, savo krašto kultūros savitumo, unikalios tapatybės suvokimą ir puoselėjimą, ugdyti jaunimo kritinį mąstymą, atsparumą išorės propagandai ir gerinti jo integraciją į bendrą valstybės gyvenimą.

null
Pilietinio pasipriešinimo kursą baigia vis daugiau šaulių
2021.07.26
img

Liepos 24 ir 25 d. Telšiuose Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-oje rinktinėje buvo organizuoti Pilietinio pasipriešinimo kursai Nr. 1 ir Nr. 2. Džiugu, kad į kursus gausiai susirinko įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės. Tarp klausytojų buvo įvairias pareigas užimantys šauliai, buvę ir esami miesto Tarybos nariai, mokytojai, atsargos kariai ir kariai savanoriai. Daugelis kurso dalyvių pasinaudojo galimybe per vieną savaitgalį baigti pirmąjį ir antrąjį Pilietinio pasipriešinimo kursus. Pastebimai Pilietinio pasipriešinimo kursai vis labiau populiarėja tarp Lietuvos gyventojų.

null
Jaunimo pilietiškumo ugdymas nenutrūksta net vasaros atostogų metu
2021.07.14
img

Vasara įsibėgėjo, tad departamento instruktoriai lankosi ir įvairiose vaikų ir jaunimo stovyklose. Šią savaitę apie pilietiškumą, patriotizmą ir pilietinį pasipriešinimą buvo diskutuojama su Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos organizuotos vaikų ir jaunimo patriotinio ugdymo stovyklos „Mes – Lietuvai“ dalyviais. Betgi jauniems žmonėms reikia ne vien kalbų, bet ir veiklų, tad instruktoriai stovyklautojus pakvietė juos atlikti pogrindinės“ nesmurtinio pasipriešinimo organizacijos užduotis – iššifruoti slaptą“ laišką, rasti siuntinius bei ant savo marškinėlių nusipiešti pilietinio pasipriešinimo dalyvio-rėmėjo ženklą.

null
„Active Citizens“: prasminga iniciatyva, kuri įgalina žmones pilietinėms veikloms
2021.07.08
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis trečiadienį Jungtinės Karalystės ambasadoje dalyvavo renginyje, skirtame programos „Active Citizens“ nuveiktiems darbams ir pasiekimams Lietuvoje aptarti, taip pat sutelkti skirtingų institucijų atstovus dialogui ir dalijimuisi gerąja praktika, kaip galima stiprinti bendruomeniškumą ir pilietines iniciatyvas.

null
Nuoširdi padėka kariūnams už paramą organizuojant Pilietinio pasipriešinimo dienos renginį
2021.07.07
img

Ankstų liepos 7-osios rytą iškilmingos rikiuotės metu kiekvienam asmeniškai paspausdamas ranką ir įteikdamas po departamento medalį direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis departamento vardu padėkojo keturiems Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos trečiojo kurso kariūnams Dominykui Krutuliui, Rūtai Visockytei, Godai Bilskytei ir Viktorui Jakimavičiui, talkinusiems organizuojant Pilietinio pasipriešinimo dienos renginį „Juozo Lukšos-Daumanto skaitymai“ Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.

null
Sveikiname su Valstybės diena
2021.07.06
img

Nuoširdžiai sveikiname ir linkime visiems įkvėpimo kurti ir puoselėti mūsų laisvą valstybę, jos gražią ateitį.

null
Apdovanoti „Mes esame NATO“ konkurso laureatai
2021.06.22
img

Birželio 22 d. Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje įvyko mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ laureatų apdovanojimo ceremonija.

Konkurso tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi NATO veikla ir jos svarba Lietuvos saugumui, sustiprinti jų žinias nacionalinio saugumo ir gynybos, atsparumo šiuolaikinėms grėsmėms, moderniųjų laikų istorijos klausimais, ugdyti mokinių pilietiškumą, lavinti jų kūrybiškumą ir bendrąsias kompetencijas.

 

null
Įgyvendintas unikalus projektas
2021.06.18
img

Visą birželio savaitę departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Saugirdas dirbo su Lietuvos paraplegikų asociacijos nariais – pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį vedė Instruktoriaus kursą Nr.1. Šį kursą besikuriančiai Lietuvos kariuomenei dar 1995 metais perdavė Danijos kolegos, apmokę pirmuosius 15 lietuvių instruktorių. Vėliau jų kvalifikacija per keletą metų buvo kilstelėta iki mokytojo, o kai kurių - ir iki kurso vadovų-trenerių. Nuo 1997 m. šie aukščiausią pedagoginę parengtį turintys ekspertai ėmė ruošti Krašto apsaugos savanorių pajėgų instruktorius ir jau 2000-aisiais Pajėgos ėmė stebėti kokybinį šuolį mokymo srityje. Beje, Danijoje tokį kursą pagal būtinuosius kriterijus baigusieji kariškiai gauna teisę mokyti ir civilinėse mokyklose.

 

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 24 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media