Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

 

Nuo lapkričio 30 d. ateinančius keturis mėnesius Lietuvos padangėje patruliuos Lenkijos karinės oro pajėgos – Lenkija perėmė vadovavimą NATO oro policijos misijai, pakeitę joje Baltijos oro erdvę saugojusius Danijos ir Portugalijos karinių oro pajėgų junginius.

 

 
 M. Abukevičius tarptautinėje konferencijoje apie 5G: Lietuva bendradarbiaus tik su euroatlantinius kriterijus atitinkančiomis bendrovėmis
img

„Nepatikimų technologijų eliminavimas iš kritinės infrastruktūros ir valstybės institucijų yra nacionalinio saugumo klausimas. Lietuvoje aiškiai apsisprendėme, kad dirbsime tik su euroatlantinius kriterijus atitinkančių valstybių bendrovėmis. Džiaugiamės, kad apie technologinių tiekimo grandinių saugumą diskusija vyksta ir europiniu, transatlantiniu lygiu“, – šiandien tarptautinėje Prahos 5G saugumo konferencijoje pabrėžė krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius.

 

 

null
 Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: lapkričio 22-29 d.
img

Lapkričio 22-29 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai  nekilo atpažinti ir lydėti tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

null
 Pirmą kartą įvyko Nacionalinio saugumo mokymai švietimo sektoriaus atstovams
img

Nacionalinis saugumas – ne tik valstybės, bet ir visų jos piliečių reikalas. Siekiant didinti platesnį visuomenės įsitraukimą į valstybės gynybą Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija Krašto apsaugos ministerijos pavedimu pirmą kartą suorganizavo mokymus, skirtus švietimo sektoriaus atstovams. Juose dalyvavo atstovai iš Lietuvos mokyklų, savivaldybių, švietimo centrų ir asociacijų.

 

null
 Generolo Jono Žemaičio kova už Lietuvos laisvę – pavyzdys dabartinei karių kartai
img

Lapkričio 26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė minėjo generolo Jono Žemaičio 67-ąsias mirties metines. Akademijos ramovėje jis buvo prisimintas kaip Karo mokyklos auklėtinis ir pavyzdys dabartinei jos kartai, linkint jai iki galo vykdyti karininko priesaiką – tarnauti Lietuvos valstybei.

 

null
 A. Anušauskas paragino ES atkreipti dėmesį į Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas penktadienį susitiko su Europos Sąjungos Karinio komiteto pirmininku generolu Claudio Graziano, su kuriuo aptarė neįprastą Rusijos karinių pajėgų telkimą prie sienos su Ukraina. Ministras pabrėžė, kad ES negali būti pasyvi stebėtoja.

 

null
 KAM ieško Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktoriaus: ministras įvardijo svarbiausią kriterijų
img

Kibernetinių incidentų skaičiui Lietuvoje ir visame pasaulyje tik augant, Krašto apsaugos ministerija kibernetinio saugumo sričiai skiria ypatingą dėmesį. Pagrindinė Lietuvos kibernetinio saugumo institucija – Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos – pildosi aukštos kvalifikacijos personalu, o šiuo metu ieškoma ir naujo jo vadovo. Dabartinio direktoriaus kadencijai einant į pabaigą, ministerija paskelbė naują konkursą šioms itin svarbioms ir atsakingoms pareigoms užimti.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media