Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
4 5
10 11 12
17 18 20 23
24 25 27 29 30
2 4 5

 

 

 

Nuotraukų galerija 

 

Minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 76-ąsias metines gegužės 8 d.  Vilniuje surengtos  pagerbimo ir gėlių padėjimo ceremonijos aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos, Panerių memoriale, Antakalnio ir Vilniaus Vingio karių kapinėse.

„Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai, kaip ir kitoms Baltijos bei Centrinės Europos valstybėms, neatnešė taikos, tik dar daugiau teroro ir aukų. Šio karo politiniai padariniai faktiškai buvo likviduoti tik 1990-1993 metais, kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę ir iš jos teritorijos buvo išvesti paskutiniai Rusijos kariuomenės daliniai“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

 
 ES kibernetinio saugumo pajėgos: Lietuvos iniciatyva tobulina bendrą šalių atsaką į didelio masto krizes
img

Gegužės 9-ąją minima Europos diena, kurios metu prisimenant Europos integracijos pradžią džiaugiamasi Senojo žemyno taika ir vienybe. Pastaraisiais metais europiniai gebėjimai saugumo ir gynybos srityje aktyviai didinami plėtojant nuolatinį struktūrizuotą bendradarbiavimą (PESCO) – Lietuva šiame bendradarbiavimo formate yra įsitraukusi į septynis projektus, o vienam ir vadovauja. „Tobuliname bendrą Europos Sąjungos atsaką į didelio masto kibernetinio saugumo incidentus ir krizes“, – sako krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, papasakojęs apie Lietuvos vadovaujamo PESCO projekto reikšmę ir svarbą.

null
 Ministras A. Anušauskas: „Baltijos šalys turi stiprinti visuomenės psichologinį atsparumą ir skatinti norą dalyvauti krašto gynyboje“
img

„Baltijos šalims šiuo metu yra itin svarbu stiprinti savo visuomenės psichologinį atsparumą ir skatinti norą dalyvauti krašto gynyboje“, – teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, duodamas interviu Latvijos gynybos naujienų tinklalapiui Sargs.lv. 

null
 Civilinės saugos pratybos: bus tikrinama, kaip tarnybos pasirengusios reaguoti į branduolinę avariją
img

Kitą savaitę Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas.

null
 Su ES šalių gynybos ministrais susitikęs A. Anušauskas: „Bendradarbiavimas ir suderinamumas su NATO ir kitais strateginiais partneriais yra vienas svarbiausių prioritetų valdant ES krizes“
img

Gegužės 6 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvavo Europos Sąjungos užsienio reikalų tarybos (gynybos klausimais) posėdyje Briuselyje. Pagrindinės diskusijos vyko apie rengiamą Strateginio kompaso dokumentą, kuris suteiks gaires efektyvesniam ES veikimui saugumo ir gynybos srityje bei suvaldant grėsmes ES kaimynystėje. Gynybos ministrai diskutavo, kaip pagreitinti ir pagerinti ES sprendimų priėmimą ir padidinti ES gebėjimą efektyviau vykdyti karines operacijas.

null
 Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Didžiausias poreikis šiuo metu yra kibernetinio saugumo pajėgumų kūrimas ES mastu“
img

Gegužės 5 d. krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius nuotoliniame susitikime su ES kibernetinio saugumo agentūros ENISA direktoriumi Juhan Lepassaar aptarė nacionalinius ir ES kibernetinio saugumo darbotvarkės klausimus, didžiausią dėmesį skiriant bendradarbiavimo tarp ES valstybių narių ir ENISA svarbai.

null
 Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas Briuselyje dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime
img

Gegužės 6 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas vyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media