Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5 6
13
16
22 24 25 27 28

 

 

 

Lapkričio 30 d. Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija. Tris mėnesius Baltijos oro erdvę saugojusius Danijos karius su jų misiją sustiprinusiais Portugalijos kariais pakeis Lenkijos kariai, vadovausiantys misijai ir patruliuosiantys su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“.

 
 Pirmą kartą įvyko Nacionalinio saugumo mokymai švietimo sektoriaus atstovams
img

Nacionalinis saugumas – ne tik valstybės, bet ir visų jos piliečių reikalas. Siekiant didinti platesnį visuomenės įsitraukimą į valstybės gynybą Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija Krašto apsaugos ministerijos pavedimu pirmą kartą suorganizavo mokymus, skirtus švietimo sektoriaus atstovams. Juose dalyvavo atstovai iš Lietuvos mokyklų, savivaldybių, švietimo centrų ir asociacijų.

 

null
 Generolo Jono Žemaičio kova už Lietuvos laisvę – pavyzdys dabartinei karių kartai
img

Lapkričio 26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė minėjo generolo Jono Žemaičio 67-ąsias mirties metines. Akademijos ramovėje jis buvo prisimintas kaip Karo mokyklos auklėtinis ir pavyzdys dabartinei jos kartai, linkint jai iki galo vykdyti karininko priesaiką – tarnauti Lietuvos valstybei.

 

null
 A. Anušauskas paragino ES atkreipti dėmesį į Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas penktadienį susitiko su Europos Sąjungos Karinio komiteto pirmininku generolu Claudio Graziano, su kuriuo aptarė neįprastą Rusijos karinių pajėgų telkimą prie sienos su Ukraina. Ministras pabrėžė, kad ES negali būti pasyvi stebėtoja.

 

null
 KAM ieško Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktoriaus: ministras įvardijo svarbiausią kriterijų
img

Kibernetinių incidentų skaičiui Lietuvoje ir visame pasaulyje tik augant, Krašto apsaugos ministerija kibernetinio saugumo sričiai skiria ypatingą dėmesį. Pagrindinė Lietuvos kibernetinio saugumo institucija – Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos – pildosi aukštos kvalifikacijos personalu, o šiuo metu ieškoma ir naujo jo vadovo. Dabartinio direktoriaus kadencijai einant į pabaigą, ministerija paskelbė naują konkursą šioms itin svarbioms ir atsakingoms pareigoms užimti.

 

null
 Karo akademijos bendruomenė švenčia Lietuvos kariuomenės dieną
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė lapkričio 23 d. minėjo Lietuvos kariuomenės dieną ir kariuomenės 103-iąsias atkūrimo metines. Kariams, kariūnams ir Akademijos darbuotojams susirinkus Akademijos aikštėje vyko šventinė rikiuotė.

null
 Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrų susitikime – A. Anušausko padėka už nuolatinę paramą ir intensyvų bendradarbiavimą
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį susitiko su Lietuvoje apsilankiusiu Portugalijos gynybos ministru Joao Gomesu Cravinho bei aptarė pastaruoju metu ypatingai intensyvų šalių bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje. Pasak A. Anušausko, Lietuva ir Portugalija turi daug bendrų ir svarbių temų, kuriomis būtina diskutuoti ir ieškoti bendrų sprendimų.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media